Lietajúci Holanďan píše posledné strany jeho kariéry v Bayerne

Na chrbte s číslom 10, pohybujúci sa zväčša na pravom krídle a jeho góly charakterizuje typický pohyb, keď využíva svoju akceleráciu, loptu si “hodí” na jeho silnejšiu ľavú nohu a nechytateľne zakončí. A to aj napriek tomu, že každý vie, že to urobí znova… jednoducho, Arjen Robben.

Na konci tejto sezóny, po 10 rokoch, jeho kariéra v Bayerne Mníchov, počas ktorej vytvoril nezabudnuteľné duo s ďalšou legendom klubu Frankom Riberym známu aj ako “Robbery”, končí. Pripomeňte si spolu s nami, čo v jeho drese za túto dekádu dokázal.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Holanďan pôsobí v Bayerne už od roku 2009, kedy prišiel z Realu Madrid za 22 miliónov eur. V dobe písania tohto článku má na konte 98 gólov v 198 zápasoch Bundesligy, ktorú sa mu podarilo vyhrať až sedemkrát.

K tomu pridal aj jeden triumf v Lige majstrov v sezóne 2012/13, rok predtým v nej podľahol so svojimi spoluhráčmi vo finále Chelsea. Aj v tejto prestížnej európskej súťaži sa mu darilo, v 71 zápasoch v drese bavorského veľkoklubu strelil 26 gólov a na 20 prihral.

Robben nezaostával ani v Nemeckom pohári (DFB Pokal), v ktorom pri 31 vystúpeniach skóroval 16-krát a pridal aj 17 asistencií.

Celkovo za Bayern Mníchov odohral 305 zápasov (okrúhlu tristovku dosiahol v októbri minulého roku v stretnutí s Borussiou Mönchengladbach) a dal 143 gólov.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Táto sezóna však ešte nekončí a “lietajúci Holanďan” má tak šancu do svojej skvelej zbierky pár gólových zárezov pridať. To, či sa mu to podarí, môžete sledovať v priamych prenosoch televízie DIGI Sport.


Autor je členom FC Bayern Mnichov Fanclub Red Dogs.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.