Liverpool proti kladivárom o zvýšenie náskoku už na 19 bodov

Povinnosti Liverpoolu na majstrovstvách sveta klubov, kde sa The Reds nakoniec tešili zo zisku ďalšej trofeje, odložili zápas 18. kola Premier League na trávniku West Hamu až na záver januára.

V Londýne sa kluby proti sebe v rámci PL postavia po 47-krát, deväť doterajších meraní síl sa skončilo výhrou kladivárov, desaťkrát sme víťaza nespoznali a až 27 duelov prinieslo výhru červených.

Podobne v prospech Kloppovcov vyznieva aj bilancia z predchádzajúcich šiestich vzájomných stretnutí, v nich štyrikrát vyhrali a dva razy remizovali, zatiaľ posledný duel v Londýne vo februári 2019 priniesol deľbu bodov po výsledku 1:1. Hráči Liverpoolu však napriek tomu nemôžu zabúdať na to, že až osem z deviatich výhier kladivárov sa zrodilo práve v Upton Parku.

WHU by body potreboval ako soľ, veď od pásma zostupu ho aktuálne delí len lepšie skóre oproti Bournemouthu a Watfordu. Prispievajú k tomu naozaj biedne výsledky, veď z ostatných 16 premierleagových zápasov prehral až jedenásť a body získal len za tri výhry a dve remízy.

Zmenu zatiaľ nepriniesla ani výmena na poste manažéra, kde Manuela Pellegriniho nahradil David Moyes. Kladivári vyhrali len jeden z posledných trinástich zápasov pod vedením Čilana, rovnako jeden však majú na konte aj za štyri duely so Škótom na lavičke. Prispieva k tomu aj biedna defenzíva, viac ako 38 gólov v sieti West Hamu skončilo v bráne Norwichu, Aston Villy a Southamptonu.

V úplne inej pozícii je Liverpool. Ten sa “vyhrieva” na čele tabuľky s priepastným 16-bodovým náskokom pred obhajcom titulu Manchestrom City a jeho 67 bodov nazbieraných za 23 zápasov je vizitka, ktorou sa nemôže pochváliť žiaden iný tím z 5 top futbalových líg Európy.

Za všetko hovorí 40 ligových zápasov bez prehry v rade, v posledných štrnástich si The Reds vždy pripísali plný bodový zisk s celkovým skóre 33:8. Ešte úžasnejšie vyznieva bilancia z ostatných 62 premierleagových zápasov, v ktorých od mája 2018 zaznamenali 53 výhier, 8 remíz a len jedinú prehru s Manchestrom City 1:2 ešte v januári 2019.

Kloppovci sa zároveň môžu pochváliť šnúrou 32 zápasov v PL, v ktorých vždy skórovali aspoň raz a celkovo v nich nazbierali 79 zásahov. K tomu treba pripočítať aj sedem čistých kont v ostatných ôsmich vystúpeniach.

O výsledku môže veľa napovedať úvodný gól, v 19 predchádzajúcich ligových dueloch, v ktorých Liverpool skóroval, odchádzal z trávnika vždy ako víťaz. Zaokrúhlia The Reds túto štatistiku dnes večer na 20?

20:40 PS West Ham United – Liverpool FC (komentuje M. Lukáč)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.