Liverpoolu v poslednom kole postačí aj bod, Chelsea dúfa v zázrak

Finalista Champions League Liverpool FC má pred sebou dve možnosti na potvrdenie miestenky do tejto súťaže aj v budúcej sezóne.  Na Kyjev a výhru s Realom sa Kloppovci spoliehať nebudú, a tak urobia všetko pre to, aby si post v top štvorke zabezpečili v 38.kole v domácom súboji s Brightonom.

Začneme však v Huddersfielde, kde sa Arsenal pokúsi prvýkrát v roku 2018 vyhrať na pôde súpera. Huddersfield sa zachránil a Arsenal už svoje šieste miesto v tabuľke nevylepší. Posledný zápas pre Wengera na lavičke Arsenalu budú chcieť však kanonieri jednoznačne vyhrať.

Zápas vysielame na stanici DIGI Sport 3 o 16:00.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

The Reds budú spokojní aj s bodom, ktorý postačí na splnenie kvalifikačnej misie.  Motívom duelu bude súboj na diaľku medzi Mohamedom Salahom a Lionelom Messim.  V trojgólovom trháku je momentálne argentínsky klenot z Barcelony.  Egypťan môže útočiť aj na rekord v domácej súťaži.  Ak skóruje aspoň raz,  s 32 gólmi stanoví nový rekord v 38-zápasovom ročníku Premier League.  Ak dá hattrick vyrovná sa dvojici Alan Shearer a Andy Cole ( obaja v 90-tych rokoch zaknihovali 34-gólové sezóny).

Brighton naposledy vyhral v ligovom dueli s Liverpoolom v roku 1982.  Vtedy ešte nebol na svete princ Harry, pinta piva stála necelú libru a prime ministerkou bola Margaret Thatcherová. Čajky svoju záchranu potvrdili už pred vyše týždňom, keď doma zdolali Manchester United.  Brighton tak môže na Anfield svoj výkon vystavať na uvoľnenosti.  Chris Hughton prehral všetkých päť konfrontácii s Liverpoolom, pričom v nich inkasoval až 20 gólov.  Hostia si v troch posledných dueloch s the Reds strelili až štyri vlastné góly a tomu by sa takisto radi v nedeľu vyhli.

Favorit je jednoznačný, zaváhanie Liverpoolu by bolo obrovským prekvapením.  Kloppovci svoj progres ukazujú takmer v každom zápase a potrebujú to zvládnuť ešte v dvoch prípadoch. V bitke s Brightonom a potom na konci mája vo finále Champions League.

Duel Liverpool – Brighton vám ponúkneme v priamom prenose od 15:55 na DIGI Sport 1.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Chelsea bude veriť v obrovský zázrak. Jej osud totiž nie je len v jej rukách. Bude dúfať, že Liverpool prehrá doma s Brightonom a hráči Blues svoj zápas proti Newcastlu vyhrajú. V ceste im bude stáť ich bývalý tréner Rafa Benitéz, ktorý v Newcastli odvádza skvelú prácu spolu s našim Martinom Dúbravkom, ktorý mu k posledným úspechom výrazne dopomohol. Zázrak je možný, nie však pravdepodobný, a tak si podľa všetkého zahrá Chelsea budúcu sezónu iba európsky pohár číslo dva.

Zápas môžete sledovať o 16:00 na DIGI Sport 2.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.