Netopiere chcú využiť šancu, Betis konečne zvíťaziť

Všetci rivali Valencie v boji o európske poháre v 31. kole zakopli a to môžu netopiere využiť vo svoj prospech. Espanyol čaká v boji o záchranu ďalší kľúčový zápas v Seville.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Sevilla, Getafe, Villarreal i Granada v 31. kole remizovali, Real Sociedad prehral tretí zápas v rade. Valencia to môže využiť vo svoj prospech, ak zvíťazí na Estadio Municipal de Ipurua v Eibare. To však nie je pre netopierov úplne obľúbené miesto. Naposledy tam zvíťazili ešte v sezóne 2014. Napriek tomu bude Valencia favoritom zápasu. V minulom kole zdolala Osasunu a vrátila sa do boja o európske poháre. Ak by získala tri body aj dnes, poskočila by na šieste miesto tabuľky za Getafe. Eibar na víťazstvo po reštarte súťaže stále čaká. Nutne by ho potreboval, pretože je namočený do boja o záchranu. Má len trojbodový náskok pred Mallorcou.

19:25 DS1 Eibar – Valencia (komentuje K. Jakubovič)

Predpokladané zostavy:
Eibar: Dmitrovič – Arbilla, Burgos, Bigas, Cote – Cristoforo, Escalante, Diop, Inui – Charles, Enrich
Valencia: Cillessen – Florenzi, Paulista, Guillamon, Costa – Soler, Parejo, Kondogbia, Guedes – Moreno, Gomez

Vedeniu sevillského Betisu došla trpezlivosť s trénerom Rubim a po sérii sklamaní, ktoré pokračovali aj po obnovení ročníka sa rozhodlo konať. Tím povedie minimálne do konca sezóny Alexis Trujillo, ktorý v klube doteraz zastával funkciu športového koordinátora. Prostredie klubu i hráčov dokonale pozná a preto by to pre neho nemuselo byť až také náročné. Na úvod bude navyše bojovať v domácom prostredí s najhorším celkom súťaže, ktorým je prekvapivo ligová stálica z Barcelony. Espanyol nezvládol pôsobenie v troch súťažiach a najviac si to odniesla práve LaLiga. Na záchranu momentálne stráca päť bodov a do konca bude mať čo robiť, aby túto stratu vymazal. O vylepšenie aktuálnej situácie sa posnaží už dnes na Estadio Benito Villamarín v Seville.

21:55 DS1 Real Betis – Espanyol (K. Jakubovič)

Predpokladané zostavy:
Betis: Robles – Emerson, Mandi, Bartra, Pedraza – Alena, Rodriguez, Canales – Lainez, Moron, Fekir
Espanyol: D.Lopez – J.Lopez, Da.Lopez, Cabrera, Vila – Melendo, Sanchez, Roca, Darder, Embarba – Calleri

 

Zobraziť viac