Celta privíta v súboji sklamaní Betis, súboj tabuľkových susedov v Granade

Tri zápasy zo španielskej LaLigy obohatia dnešný program na DIGI Sport TV. Pozrieme sa do Viga, Valladolidu a nakoniec aj do Granady.

V prvom zápase sa obaja aktéri posnažia vrátiť na víťaznú vlnu. Celtu ukázala behom troch dní dve tváre. Najskôr odohrala po dvoch víťazstvách v rade skvelý zápas s Barcelonou, s ktorou remizovala 2:2. Po sérii vynikajúcich výsledkov čelila Mallorce, ktorá vybojovala v piatich zápasoch po reštarte jediný bod. Všetko nasvedčovalo tomu, že Celta zaknihuje ďalšie víťazstvo. Opak bol pravdou, nováčik predviedol výkon sezóny a deklasoval Celtu 5:1. Náskok Viga sa práve pred Mallorcou zredukoval na päť bodov. Celta nemá do konca ročníka nič isté a potrebuje získať ďalšie body. Posnaží sa o ich zisk už dnes, v domácom prostredí vyzve Betis, ktorý je taktiež po reštarte súťaže mimo. Betis má o tri body viac ako Celta, a tiež by sa chcel čo najrýchlejšie zachrániť v LaLige.

16:55 DS2 Celta Vigo – Real Betis (komentuje D. Mucha)

Predpokladané zostavy:
Celta: Blanco – Vazquez, Murillo, Araujo, Olaza – Rafinha, Bradaric, Yokuslu – Nolito, Smolov, Aspas
Betis: Joel – Sidnei, Bartra, Mandi – Pedraza, Carvalho, Alena, Emerson – Joaquin, Iglesias, Tello

Deportivo Alavés sa podvečer pokúsi ukončiť sériu štyroch zápasov bez bodu vo Valladolide. Domáce mužstvo získalo o jeden bod viac a nachádza sa o jedno miesto v tabuľke vyššie. Valladolid sa ako nováčik súťaže v minulom roku umiestnil na 16. mieste. Na rovnakom umiestnení by mohol približne zakončiť aj tento ročník. Záchranu v súťaži istú nemá, ale po troch remízach v rade by sa mal v LaLige udržať. Minimálne po psychickej stránke je na tom určite horšie jeho dnešný súper. Deportivo Alavés prehralo štyri zápasy v rade a z ohrozených tímov má spolu s Espanyolom najhoršiu formu. Vďaka dobrej jeseni má stále šesť bodový náskok, o ten môže ale behom dvoch-troch kôl okamžite prísť. Tri body by dnes mali pre Deportivo cenu zlata.

19:25 DS2 Real Valladolid – Deportivo Alavés (T. Bahník)

Predpokladané zostavy:
Valladolid: Masip – Martinez, Salisu, Olivas, Antonito – Alcaraz, Michel – Suarez, Plano, Guardiola – Unal
Alavés: Jimenez – Navarro, Laguardia, Magellan, Duarte – Mendez, Pina, Camarasa, Vidal – Perez, Joselu

Valencia je na tom po reštarte LaLigy dosť podobne ako Deportivo Alavés. Prehrala tri zápasy v rade vďaka čomu sa pravdepodobne odpísala z boja o Európsku ligu. Na tú momentálne stráca štyri body. Jej rivali ale naposledy vyhrali a do budúcna majú predsa len o niečo lepšie vyhliadky. Jedným z nich je aj Granada, dnešný súper Valencie, ktorý doteraz v tabuľke nazbieral rovnaký počet bodov (46). Z toho hľadiska pôjde o kľúčový zápas sezóny. Jeden alebo druhý tím sa z prípadnej prehry už pravdepodobne len tak nespamätá. Granada bude napriek pohárovému neúspechu so sezónou určite spokojná. V prvom ročníku sa pohybuje v prvej desiatke, čo sa jej v Primera División nepodarilo takmer 50 rokov. Pohárová miestenka by bola čerešničkou na torte a Granada si ju určite v záverečných kolách pokúsi vybojovať.

21:55 DS2 Granada – Valencia (T. Bahník)

Predpokladané zostavy:
Granada: Escandell – Duarte, Sanchez, Vallejo – Foulquier, Herrera, Azeez, Dias – Puertas, Soldado, Machis
Valencia: Cillessen – Florenzi, Gabriel, Diakhaby, Costa – Soler, Kondogbia, Parejo, Torres – Rodrigo, Gameiro

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

 

Zobraziť viac