Celta chce ubrániť Messiho, uvidíme aj ďalšie baskické derby

V slnečnej Valencii Levante privíta v súboji o všetko madridské Rayo Vallecano. Pre hostí je to posledná šanca, inak sa s LaLigou minimálne na rok rozlúčia. Víťazstvo v mestskom derby s kráľovským Realom ich však muselo nesmierne povzbudiť a naplniť optimizmom, ktorý budú chcieť naplno prejaviť aj v dnešnom zápase.

Podvečer uvidíme baskické derby medzi Deportivo Alavés, ktoré bolo väčšiu časť sezóny pasované za čierneho koňa ročníka a Realom Sociedad San Sebastian. Zlý záver sezóny ale Alavés z bojov o Európu skoro úplne odpísal. Šanca na poslednú miestenku ale stále žije. Na ďalší baskický klub, Athletic Bilbao, stráca Deportivo iba tri body. Aktuálne ich nazbieralo 47, Real Sociedad 44.

Celtu Vigo čaká v rámci 36. kola poriadne tvrdý oriešok. Barcelona si však už v predstihu zabezpečila 26. ligový titul, a preto hráčom blaugranas môže chýbať motivácia a hlad po víťazstve. To budú chcieť Kelti na Estadio de Balaídos využiť vo svoj prospech a získať nesmierne cenné body v boji o zotrvanie medzi elitou.

Levante – Rayo Vallecano (komentuje K. Jakubovič)
Deportivo Alavés – Real Sociedad (D. Mucha)
Celta Vigo – Barcelona (D. Mucha)

Digi Extra GO
Espanyol – Atlético Madrid

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.