Na programe malé katalánske derby, Betis cestuje do Villarrealu

V dnešnom programe zaujme najmä malé katalánske derby v Barcelone, vo forme hrajúci Espanyol privíta Gironu. Baskovia z Bilbaa vyzvú na domácom štadióne Getafe, žltá ponorka Betis Sevillu.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Program

ATHLETIC BILBAO – GETAFE CF (11:55, DS1, komentuje T. Bahník)

Nikdy nie je tak zle, aby nebolo ešte horšie. Toto porekadlo perfektne platí pre baskický klub. Minulá sezóna sa Baskom vôbec nepodarila, keď skončili na 16. mieste. Aktuálne sú na tom ešte horšie a nachádzajú sa v zóne zostupu, a to je pre klub, ktorý spolu s Realom a Barcou nikdy z LaLigy nevypadol neprípustné.

Domácich fanúšikov môže potešiť aspoň fakt, že konečne podpísala nový kontrakt jedna z najväčších klubových hviezdičiek Iker Muniaín. Ten sa s podpisom neponáhľal a čoraz častejšie bol spájaný z odchodom. Nestalo sa, a tak musí zabrať aby tradičný klub vytiahol “z kaše”.

Predpokladané zostavy:
Bilbao: Herrerin – De Marcos, Nuňez, Inigo, Balenziaga – Susaeta, Garcia, San Josè – Williams, Aduriz, Muniain
Getafe: Soria – Damian, Djenè, Leandro Cabrera, Antunes – Portillo, Arambarri, Maksimović, Amath – Molina, Rodriguez

ESPANYOL BARCELONA – GIRONA FC (18:25, DS3, F. Mentel)

Espanyol momentálne prežíva sezónu, na akú si v klube dlho nepamätajú. Sídli na krásnom piatom mieste pred Realom Madrid, so stratou len štyroch bodov na lídra. Môžu za to predovšetkým skvelé výkony na domácom štadióne, z ktorého urobil Espanyol v tejto sezóne nedobytnú pevnosť.

Espanyol doma síce ešte neprehral, no Girona naopak ani raz neprehrala na ihrisku súpera. Aktuálne ťahá sériu štyroch zápasov bez prehry a pomaly sa škriabe v súťaži smerom nahor.

Predpokladané zostavy:
Espanyol: López – López, López, Hermoso, Vilá – Darder, Roca, Granero – Pérez, Iglesias, Garcia
Girona: Bounou – Espinosa, Muniesa, Ramalho – Porro, Granell, Pons, Planas – Roberts, Stuani, Garcias

VILLARREAL – BETIS SEVILLA (20:40, DS2, F. Mentel)

Posledným súbojom bude stretnutie dvoch sklamaní. Obaja účastníci európskych pohárov sa nachádzajú v spodnej časti tabuľky a predvádzajú mizerné výkony. Kým Betisu patrí 14. miesto v tabuľke, žltú ponorku delí len jeden bod od pásma zostupu.

Betis sa oproti domácemu celku mierne zlepšuje, a preto by sme ho mohli pasovať do úlohy mierneho favorita. Neprehral štyri súťažné zápasy v rade, predovšetkým výhra na Camp Nou pred reprezentačnou prestávkou musela tím nabudiť optimizmom. Streliť štyri góly Barce na jej štadióne, to sa len tak nevidí. Každopádne ak to Betis nepotvrdí v nasledujúcich zápasoch, nebude to mať veľkú hodnotu.

Predpokladané zostavy:
Villarreal: Asenjo – Gaspar, Ruiz, Mori, Costa – Fornals, Cáseres, Trigueros, Chukwueze – Ekambi, Moreno
Betis: López – Mandi, Bartra, Feddal – Francis, Guardado, Carvalho, Firpo – Joaquín, Morón, Canales

Digi GO

Sevilla FC – Real Valladolid (16:10, DS6)