Barca chce potvrdiť zlepšenie, Atleti ostať na prvom mieste

Štyri priame prenosy vám dnes ponúkneme aj z prostredia španielskej LaLigy. Líder tabuľky privíta Elche, na Camp Nou uvidíme súboj starých známych.

Práve súboj Barcelony s Valenciou by mal patriť k najatraktívnejším. Rivali z východného pobrežia Španielska sa vedia vo vzájomnom zápase bez ohľadu na aktuálnu formu vyhecovať ku kvalitnému výkonu a my pevne veríme, že vynikajúci futbal uvidíme aj dnes. Favoritom bude samozrejme domáci výber, ktorý ale zatiaľ prežíva sezónu ako zo zlého sna.

Blaugranas sú až na piatom mieste tabuľky so šesťbodovou stratou na vedúce Atlético. To má ešte jeden zápas k dobru. Barcelonu ale teraz Atlético nezaujíma, čím skôr musí situáciu v LaLige vylepšiť. V poslednom týždni sa jej darilo. Tím Ronalda Koemana vyhral po dlhej dobe dva zápasy v rade. Obe víťazstvá dosiahol v domácom prostredí a teraz sa pokúsi o víťazný hetrik.

Valencia by mohla byť vhodným súperom. V tejto sezóne sa jej podľa očakávania vôbec nedarí. Môže za to letný výpredaj. Klub opustili viaceré opory v čele s dlhoročným kapitánom Danim Parejom a Los Che sa trápia. Ako sme spomínali vyššie, proti rivalovi sa vedia namotivovať, čo v tejto sezóne stihol pocítiť aj kráľovský Real, ktorého netopiere zostrelili výsledkom 4:1.

Barcelona – Valencia (komentuje D. Mucha)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

V Madride sú vysmiaty. Teda minimálne v tej bielo-červenej časti. Atléti zatiaľ dokonale využívajú slabší štart najväčších španielskych gigantov a držia sa na prvom mieste LaLigy. Momentálne síce vedú len o skóre, ale pred druhým Sociedadom majú až tri zápasy k dobru. Real odohral o dve stretnutia viac. V každom prípade potrebujú Atléti bodovať doma s Elche naplno.

Naposledy sa im to nepodarilo. Po fantastickej sedemzápasovej víťaznej sérii vrátil Los Colchoneros späť na zem práve nenávidený mestský rival. Vynikajúca defenzíva Atlética inkasovala v desiatich zápasoch iba dva góly, rovnaký počet jej dokázal Real streliť za 90 minút. To nemôže zverencov Diega Simeoneho rozladiť. Sezónu majú Atléti aj napriek tomu rozohranú fantasticky.

Atlético Madrid – Elche (D. Mucha)

Pozrieme sa aj do Valencie. Druhý najväčší klub zo slnečného mesta privíta jedno z najväčších prekvapení sezóny. Baskický Real Sociedad vybudoval v posledných rokoch naozaj veľmi kvalitný tím, ktorý ešte viac skvalitnil počas tohto leta. Martina Odegaarda, ktorý sa vrátil do Realu Madrid nahradil skúsený David Silva, ktorý sa po desiatich rokoch rozhodol pre návrat do vlasti.

Nevrátil sa však do Valencie, v ktorej futbalovo vyrastal. Rozhodol sa pre život v Baskicku a po prvých zápasoch musíme povedať, že urobil vynikajúci krok. Zapadol okamžite po príchode na trávnik. Vynikajúco si rozumie s kapitánom a najlepším strelcom klubu Mikelom Oyarzabalom. V posledných týždňoch sa ale Baskom nedarí vyhrávať. Po troch remízach v rade nestačili na Barcelonu. Dnes sa pokúsia vrátiť na víťaznú vlnu a proti Levante by sa to malo podariť.

Levante – Real Sociedad (T. Bahník)

Program zakončíme na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán v Seville. Domáce FC plánuje potvrdiť formu v súboji so sedemnástym Realom Valladolid. Sevilla je vo vynikajúcej forme. Z posledných piatich zápasov vyhrala štyri. Nestačila iba na madridský Real. Tesnú prehru z dvanásteho kola dokázala napraviť v tom poslednom. Na predmestí hlavného mesta zdolala Getafe a teraz túži po ďalších troch bodoch. Valladolid sa za posledný mesiac výrazne zlepšil. Z posledných piatich duelov vyhral tri a dostal sa zo zostupového pásma. Stále sa však nachádza v tesnej blízkosti a pred Vianocami by sa rád dostal do väčšieho bezpečia. Proti Seville to bude mimoriadne náročné.

Sevilla – Real Valladolid (T. Bahník)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Extra GO
18:25 DS6 Osasuna – Villarreal