Londýnske derby a súboj bývalých bundesligistov

O pondelkový futbalový večer sa postarajú dohrávky v anglickej Premier League a druhej nemeckej Bundeslige.

V Nemecku sa v poslednom stretnutí 16. kola proti sebe postavia v minulej sezóne ešte bundesligisti Stuttgart a Norimberg. Kluby sú po zostupe v úplne odlišnej situácii. Kým domáci sú po takmer polovici ročníka v hre o návrat medzi nemeckú elitu, hráči FCN budú mať čo robiť, aby neklesli ešte o súťaž nižšie.

Napriek tabuľkovému postaveniu však ani jeden z tímov nie je v ideálnej forme. Prekvapuje to najmä u domácich, ktorí sezónu odštartovali fantasticky – v úvodných ôsmich zápasoch šesťkrát vyhrali a dva razy remizovali. Následne ale trikrát v rade prehrali, hrozivý bol najmä šesťgólový výprask v Hamburgu, a odvtedy striedajú výhry s prehrami.

Ešte horšie je na tom Norimberg. Z prvých ôsmich zápasov síce vydoloval 12 bodov, v ďalších siedmich si však na konto pripísal len tri. Aj preto je aktuálne na priečke znamenajúcej baráž o udržanie a len bodík ho delí od priameho zostupu.

V minulej sezóne sa v rámci 1. Bundesligy v Stuttgarte body po remíze 1:1 delili, v Norimbergu hráči VfB zvíťazili 2:0. Norimberg čaká na triumf nad Stuttgartom už štyri zápasy, naposledy zvíťazil ešte v marci 2014 doma 2:0.

Priamy prenos stretnutia môžete sledovať od 20:25 na DIGI SPORT 2, vašim sprievodcom bude Stano Suvák.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Londýnske derby medzi West Hamom a Arsenalom zastihlo kluby na pozíciách, na ktorých ich priaznivci často nevidia. Domáci kladivári sa trasú na šestnástej priečke len s bodovým odstupom od pásma zostupu. Kanonieri zažívajú katastrofálny štart do ročníka, ktorý ich odsúva na jedenáste miesto tabuľky, na ktorom majú už v tejto fáze súťaže desaťbodovú stratu na miestenku do Ligy majstrov a priepastných 27 na lídra z Liverpoolu.

Manuel Pellegrini zatiaľ márne hľadá liek na utrápenú ofenzívu svojich zverencov. Len 17 gólov v 15 zápasoch je biedna vizitka, veď len Crystal Palace a Watford nastrieľali menej. Aktuálne sa tak 52-bodový zisk z minulej sezóny javí ako nedosiahnuteľný a výhra na Stamford Bridge je pri ďalších ôsmich zápasoch, z ktorých kladivári vytĺkli dva body, len slabučkým zábleskom.

V Arsenale dúfali v malý zázrak v podobe zmeny trénera, výmena Emeryho za Ljungberga sa však zatiaľ minula účinku a čakanie kanonierov na plný bodový zápis sa natiahlo už na sedem zápasov. Utrápená remíza na ihrisku o záchranu bojujúceho Norwichu a šokujúca domáca prehra s Brightonom status Švéda z dočasného manažéra na trvalého zmení len ťažko a neúspech v dnešnom zápase by mohol znamenať veľmi rýchly koniec jeho pôsobenia na Emirates.

Predchádzajúce dva zápasy Arsenalu na trávniku WHU tri body nepriniesli, v minulej sezóne kanonieri prehrali u kladivárov 0:1, v ročníku 2017/18 odchádzali domov s bezgólovou remízou.

Či Arsenal natiahne svoju šnúru čakania na výhru na West Hame už na tri zápasy a v lige na osem, sa dozvieme spolu s dvojicou Kaiser a Pilný od 20:55 na PREMIER SPORT.