Majstrovské striedanie stráží

Tenisová sezóna 2018 je oficiálne za nami a napriek veľkým očakávaniam ju zase ovládla stará známa trojica Djokovič, Nadal, Federer. Londýnske vyvrcholenie však naznačuje, že zmena je na dosah.

Nečakaný šampión

Turnaj majstrov mal byť súbojom Djokoviča s Federerom o ďalšie rekordy a skupinová fáza to len potvrdila. Finále snov však medzi najlepšou štvorkou prekazil Alexander Zverev. A nielen to, po tesnom víťazstve nad Federerom pridal vo finále ešte šokujúcejší triumf proti suverénovi roka 2018 Novakovi Djokovičovi. Nemec tak v 21 rokoch získal jubilejný desiaty a jednoznačne najcennejší titul kariéry.

Talizman Lendl

So Sašom pred turnajom počítal málokto. Za posledných 5 mesiacov nepostúpil ani do jedného finále a s takmer každou hviezdou, na ktorú narazil, dostal poriadny debakel. V O2 Aréne však pôsobil oveľa motivovanejšie a hlavne takticky vyspelejšie. Dôvod môžeme hľadať v jeho lóži. K tradičnému trénerskému tímu na čele s otcom totiž pred nedávnom pribudol legendárny Ivan Lendl, a presne ako v dvoch rôznych prípadoch u Andyho Murrayho, aj Zverevovi dodal okamžitý impulz.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Kľúčová sezóna 2019

Hlavnou Lendlovou a Zverevovou úlohou bude tento úspech potvrdiť aj na grandslamovej úrovni. Tam zatiaľ Alexovi chýbali okrem skúseností aj fyzické sily. Motivácia na tvrdú prácu medzi sezónami určite chýbať nebude a pokiaľ (na rozdiel od vlaňajšieho víťaza Dimitrova) udrží hlavu na svojom mieste, na ďalší úspech nemusí čakať dlho.

Tenisu síce ešte vládne stará garda, ale závery posledných sezón potvrdzujú, že im sily pomaly dochádzajú. A nová generácia vedená Alexandrom Zverevom je zjavne pripravená prebrať stráž.