ManCity víťazom PL aj LM, v La Lige Barca. Ledaže nie…

Čo nás na čaká v športom nabitom roku 2018? Olympijské hry či majstrovstvá sveta vo futbale budú nepochybne najsledovanejšími podujatiami, ale prognózy k týmto oslavám si necháme na neskôr, respektíve ich prenecháme iným.

Veď to, že pod piatimi kruhmi vyhrá zlato v behu na lyžiach nejaký Nór, v biatlone Nasťa a na futbalovom Mundiale zas Nemci, nie je až také náročné predpovedať.

V článku sa ale zameriavame na súťaže, ktoré pravidelne sledujete na DIGI Sport. Ak sa naše odhady po mesiacoch naplnia, veľmi radi vám to pripomenieme. Ak budú prognózy plné nezmyslov, radšej na to zabudnite…

 

Premier League

City hladnému neverí, ale my City veríme. Ak by Guardiolova mašina nezužitkovala aktuálny 15-bodový náskok, bola by to hanba na sto rokov a legendy o tomto nezdare by kolovali ako fľaša rumu na dozvukoch IV.B.

Druhý skončí obhajca titulu z roka minulého. Conte síce dokončí ročník na lavičke Chelsea, ale strata na ManCity a motivácie budú také veľké, že to Talian na Stamford Bridge po sezóne zabalí.

Liverpool preskočí Manchester United a obsadí tretie miesto. Klopp pohŕdne ponukou z Bayernu Mníchov a už aj s Thomasom Lemarom v zostave si to namieri opäť do skupinovej fázy Liga Majstrov.

Mourinho sa postažuje na všetkých od Sunderlandu až po Brighton, zo zemiakovej medaily si urobí hranolček, ktorý potom v lete využije na to, aby do tímu zlákal Cristiana Ronalda.

Arsenal si navykne hrať futbal vo štvrtok, aj preto skončí v lige na bezpečnej piatej priečke, ktorú na Emirates Wenger vyhodnotí ako pozitívny výsledok.

S elitou sa rozlúčia labute, ktoré chytia namiesto šnúry víťazstiev vtáčiu chrípku. O level nižšie so sebou stiahnu aj Stoke, ktorému to asi len prospeje a na juhu začnú chodiť futbaloví fanúšikovia častejšie na ryby, pretože do Championship spadne aj Bournemouth.

 

Sky Bet Championship

Dominancia Manchestru City bude dokonale napodobnená aj v Sky Bet Championship, ktorú o tri konské dĺžky a sedem ťavích labiek k tomu naviac vyhrá Wolverhampton. Vlčia svorka pretkaná portugalským futbalovým kumštom nedá konkurencii žiadnu šancu a čínski majitelia budú počas leta investovať viac ako je zdravé.

Do Premier League po tuhom boji postúpi aj Aston Villa, pretože manažér Steve Bruce vie ako na to. Vo finále play off vo Wembley zvládne penaltový rozstrel aj Leeds United, ktorý si pripomenie časy Radebeho, Viduku a Kewella.

Ešte zmienka k Sunderlandu. Čierne mačky vypadnú do League One, Chris Coleman sezónu nedokončí a John O´Shea zavesí kopačky spolu s kapitánskou páskou na klinec.

 

La Liga

Barcelona získa titul v Španielsku s 13-bodovým náskokom. Coutinhova manželka zažiari na twitteri fotografiami pohodového života pri mori. Pridá 41 fotografíí.

Presne toľko gólov dá Lionel Messi. Suarez si pušný prach nechá na svetový šampionát, kde sa stane najlepším kanonierom. Piqué si dá do poriadku vzťah so Shakirou, so Sergiom Ramosom sa mu to nepodarí.

Real Madrid skončí s odretými ušami a so zašpinenými baletkami na druhej priečke. Väčším problémom bude rozpoloženie Cristiana Ronalda volajúce po odchode z klubu.

Do Champions League sa prederie aj revitalizovaná Valencia a takisto Atlético. Simeone skrotí Diega Costu a ten ukončí ročník s priemerom gól na zápas.

Zostup neminie Alavés, lebo Baskicko nepotrebuje štyri kluby v La Lige. Las Palmas, lebo Kanárske ostrovy nepotrebujú ani jeden a Levante, lebo získa tretí najnižší počet bodov.

 

Liga majstrov

Takmer v každom periodiku, ktoré niečo znamená, “stĺpčekári” špekulovali nad tým, či PSG dokráča k ušatej trofeji. “Prdlajs”. Už začiatkom marca budú Parížania mimo hry. Skončia na rakete Rafaela Nadala a keďže ten fandí Realu, tak aj na kopačkách Ronalda a spol.

Matriošku z Kyjeva si po finálovej účasti domov donesú futbalisti Barcelony a Manchestru City. Citizens si okrem spomínaného suveníru dovezú na ostrovy aj vytúžený pohár. Rozhodovať bude predĺženie a v ňom sa hlavou trafí do žrde a potom do siete Otamendi. Ledaže nie…