Monte Carlo: Načne Rafael Nadal druhú desiatku?

Z ôsmich najvyššie nasadených tenistov na turnaji postúpili do štvrťfinále najlepší šiesti. Monte Carlo sa mohlo v posledných zápasoch tešiť najväčšej možnej kvalite.

Goffin nestačil na Dimitrova, keď premrhal náskok 5:1, no dobrá správa pre Belgičana je, že po nepríjemnom zranení oka sa pomaly vracia forma.

Marin Čilič bojoval s Nišikorim tri hodiny v jednom z najdlhších zápasov tohto roka, v ktorom odvrátil tri mečbaly, aby napokon aj tak prehral.

Richard Gasquet odolával mladému Zverevovi v parádnej atmosfére veľmi dlho. V závere viedol 4:3 s podaním, no v dramatickej koncovke mu došli sily.

Dominic Thiem vyradil zlepšujúceho sa Djokoviča a jeho súboj s Nadalom mal byť predčasným finále. Rakušan však sklamal a uhral proti Rafovi iba dva gemy.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Španielskeho fenoména vyzval v semifinále Dimitrov, no nemal žiadnu šancu – podobne ako predtým v štvrťfinále Thiem a podobne ako ešte predtým počas reprezentačného víkendu Alexander Zverev.

Práve mladý Zverev sa naťahoval za svojim druhým finále z úrovne Masters po sebe a štvrtým celkovo, no v mimoriadne kvalitnom semifinále bol o chlp lepší Kei Nišikori, ktorý tu hrá fantastický turnaj.

Je to teda Japonec a najlepší ázijský tenista všetkých čias, ktorý bude v Monte Carle posledným vyzývateľom Rafaela Nadala. Vo finále nemá čo stratiť, hrá proti kráľovi antuky, ktorý neohrozene mieri k svojmu 11-temu titulu z Monaka. Či sa mu to podarí, sledujte od 14:30 na našej dvojke.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.