Monte Carlo s jasnou otázkou: Nadal alebo niekto iný?

Tenis dlhých výmen a 10-minútových gemov je definitívne tu. Antuka možno nevonia všetkým, no každý fanúšik uzná, že centrálny kurt zasadený do špecifického monackého prostredia s výhľadom na Stredozemné more nemá vo svete obdobu.

Nadal, či niekto iný?

Odkedy zdolal Nadal v Monacu Karola Kučeru ubehlo 16 rokov. Približne tak dlho sa pred začiatkom tohoto turnaja už nepýtame, kto to vyhrá, ale kto zdolá Nadala? Jedenásťnásobný šampión mal zdravotné problém, na tlačovej konferencii tlmil očakávania. Možno taktika a možno cíti, že nie je stopercentne pripravený.

Dominik Thiem ako číslo 2 na antuke?

Rakúšan sa po 15 rokoch trénersky rozišiel s Gunterom Bresnikom. Od marca počúva Nicolasa Massu. Výsledkom bol titul v Indian Wells a ak si spomínate, tak Massu na antuke tiež nebol úplne najhorší. Ak zase Thiemovi dobre poradí, tá umiernená tlačovka Nadala nemusí byť odveci.

Djokovič bude aj naďalej najlepší

Dvojnásobný miestny šampión Djokovič zostane na čele rebríčka, nech dopadne akokoľvek, keďže z minulého roka neobhajuje veľa bodov a náskok z Australian Open pokojne vydrží.

Tradičný nepovinný antukový turnaj série Masters prilákal z elitnej desiatky aj Alexandra Zvereva i minuloročného finalistu Keia Nišikoriho so Stefanosom Tsitsipasom. Naopak, chýbať budú Federer, Anderson, Del Potro aj Američan Isner.

Celková dotácia turnaja je 5,2 milióna eur. Víťaz získa 960 000 eur a 1000 bodov do rebríčka.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.