Na Old Trafford zavíta Arsenal, Motherwell hostí Celtic

V stredu večer sa vo vysielaní DIGI Sport pozrieme na šláger anglickej Premier League, no nevynecháme ani škótsku Premiership.

Posunie sa Celtic na post lídra škótskej Premiership?

V minulej sezóne bol Celtic priam nezastaviteľný, základnú časť vyhral s 13-bodovým náskokom, v skupine o titul dokráčal k celkovému triumfu s odstupom deviatich bodov. V tejto to zatiaľ až tak suverénne nie je, no práve výhra na trávniku Motherwellu ho môže opäť posunúť do čela.

Motherwell má úplne iné starosti. Minulý ročník zakončil 19 bodov od zostupovej a 15 od barážovej priečky, v aktuálnej má po 14 zápasoch na konte len 14 bodov a jeho odstup je len 9, respektíve 6-bodový.

Favorit je tak síce jasný, no The Celts sa musia mať na pozore, keďže vo Fir Parku sa im v poslednej dobe príliš nedarí. z desiatich zápasov si tu tri body pripísali len trikrát, raz prehrali a až šesťkrát remizovali.

Budeme aj dnes večer v sprievode Filipa Mentela svedkami nečakaného výsledku?

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Zaokrúhli Arsenal svoju sériu neporaziteľnosti na Old Trafford?

Veľká bitka sa v rámci anglickej Premier League očakáva na Old Trafford, kde domáci Manchester United privíta v skvelej fazóne hrajúcich kanonierov Arsenalu. Tí sa môžu pochváliť fantastickou šnúrou 19 zápasov bez prehry vo všetkých súťažiach a práve na trávniku svojho veľkého rivala ju môžu zaokrúhliť na 20.

Zverenci Josého Mourinha môžu vo svojom Divadle snov o niečom takom len snívať. Z predchádzajúcich 15 zápasov vo všetkých súťažiach totiž zvíťazili len šesťkrát a pripísali si štyri prehry, pred svojimi priaznivcami zaznamenali bilanciu 3-3-2.

Veľa o aktuálnej forme tímov napovedá aj pohľad do individuálnych štatistík. Na 16 gólov kvarteta červených diablov Martiala, Lukakua, Pogbu a Rashforda potreboval Arsenal len dvojicu Aubameyang a Lacazette.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Rovnako ako pri zápase Celticu, aj v tomto prípade ale musíme upozorniť na fakt, že United to na Arsenal vie. Veď z predchádzajúcich piatich vzájomných duelov odchádzali jeho hráči ako porazení jediný raz a posledné dva dokonca vyhrali. Navyše, kanonieri na Old Trafford zvíťazili naposledy ešte v marci 2015 v zápase FA Cupu 2:1, v lige dokonca v septembri 2006.

V každom prípade, nech už bude výsledok akýkoľvek, pevne veríme, že budeme svedkami ďalšieho skvelého futbalového predstavenia. Spoločnosť pri ňom vám bude robiť Matúš Lukáč.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.