Nabitý víkend v Paul Ricard aj so Slovákom Konôpkom

Okruhové preteky v priamych prenosoch DIGI Sport tentokrát smerujú na juh Francúzska, konkrétne na známy okruh Paul Ricard.

Okruh otvorený v roku 1970 pri Le Castellet, neďaleko Marseille, privíta druhé podujatie okruhových šampionátov Euroformula a International GT Open.

Slovenskí fanúšikovia si budú môcť vychutnať aj slovenského pretekára, Mira Konôpku spolu s jeho tímovým kolegom Konstantīnsom Calkom ktorí sa vo farbách ARC Bratislava predstavia na Lamborghini Huracán GT3 v kategórií AM. Dve tretie miesta v Estorile naznačili, že bratislavský tím chce bojovať o popredné priečky vo svojej kategórii.

Víťazstvo a vedenie v šampionáte príde obhajovať Mikkel Mac na Ferrari, ktorému bude tento víkend robiť tímového kolegu Marco Cioci.

Štartový rošt sa rozrástol o nové tímy a jazdcov a celkovo sa tak vo Francúzsku po oba dni predstaví až 24 tímov.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Po slávnej rovinke Mistral sa budú tento víkend preháňať aj formuly. V Euroformula Open sa na štart postavia šestnásti jazdci štrnástich národností.

Mladíci, ktorých snom je prebojovať sa až do najvyšších súťaží, si na trati nič nedarujú a v ani nie 600 kilogramov vážiacich formulách doplnia ideálny motoristický víkend na obrazovkách DIGI Sport.

V sobotu aj nedeľu ponúkneme po dva živé prenosy na DS 5, ktorými vás bude svojim komentárom sprevádzať Michal Beran.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Sobota
15:25 – 16:15 Euroformula Open, 1. preteky
16:25 – 17:45 International GT Open, 1. preteky

Nedeľa
13:10 – 13:55 Euroformula Open, 2. preteky
14:10 – 15:20 International GT Open, 2. preteky