O slovo sa po reprezentačnej prestávke opäť hlásia ligové súťaže

Krátku pauzu pri jazde na ligovom kolotoči sme využili na pohľad na to, ako to v jednotlivých súťažiach vyzerá a pridávame aj pár tipov, ako by to v nich podľa nás mohlo skončiť.

PREMIER LEAGUE

V Premier League to aktuálne vyzerá na dramatickú jazdu dvoch gigantov. Manchester City stiahol v tomto kalendárnom roku náskok Liverpoolu a experti sa zhodujú, že práve Guardiolovci majú k titulu bližšie.
Herná a bodová priepasť medzi dvomi vedúcimi tímami a prenasledovateľmi je až nečakane veľká. Kvarteto uchádzačov o dve miestenky do Ligy majstrov Tottenham, Chelsea, Manchester United a Arsenal je natlačené do rozmedzia štyroch bodov.

Nováčik Wolverhampton opierajúci sa o portugalskú enklávu napĺňa predpoklady na umiestnenie v TOP10. Huddersfield sa s Premier League po dvoch rokoch rozlúči a rovnako zostupovo to vyzerá aj vo Fulhame.
Na vyhnutí sa zostávajúcej zostupovej priečke zapracuje pravdepodobne až päť klubov. My si myslíme, že do Championship spadne aj Cardiff.

Z hráčskeho pohľadu nás počas sezóny najviac zaujal David Brooks z Bournemouthu, naopak sklamal Hector Bellerin z Arsenalu.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

LALIGA

Na čele na LaLigy je Barcelona, ktorá si už svoj náskok nepustí. Zázraky sa dejú, ale nie na úkor Blaugranas. Oba madridské kluby prežili už lepšie sezóny.

Zaujímavé bude sledovať, kto skončí na druhej priečke. Aj napriek príchodu Zidana na Bernabéu si myslíme, že to bude Atlético. Ligu majstrov prajeme Getafe, ktoré predstavuje asi najväčšie pozitívne prekvapenie top štvorky európskych líg.

Sevilla s Valenciou strácajú body viacmenej pravidelne, aj preto si myslíme, že tím Josého Bordalasa si už štvrtý post ujsť nenechá.

Na dne tabuľky to je kritické pre Huescu s Vallecanom. Kto doplní túto dvojicu a vypadne do Segunda Division? Bude to boj, ten sa ťažko tipuje, ale predsa len sa prikláňame k Valladolidu. I keď za tento rok by si vypadnutie zaslúžila aj Celta s Villarrealom, dvaja predsezónni ašpiranti na pohárovú Európu.

Palec hore si od nás zaslúži celá obrana Getafe na čele s Djenem Dakonamom, obrovským sklamaním je legendárny Brazílčan Marcelo.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

SERIE A

V Taliansku sme očakávali, že Juventus Turín nájde vyzývateľov v boji o scudetto, ale nestalo sa. S príchodom Ronalda sa hegemónia Starej dámy ešte viac zvýraznila.

Večne druhý Neapol si ide svoj štandard, milánske kluby sa prebrali, ale stále to nie je ono a rímski giganti budú mať čo robiť, aby sa vôbec dostali do pohárovej Európy. Suma summarum v hornej časti tabuľky neevidujeme žiadne prekvapenie.

Čoraz väčšie sympatie si získava Atalanta, ktorá má vo svojom jadre mnoho perspektívnych hráčov a postup do Európskej ligy by jej mohol vyjsť.

Na Apeninskom polostrove sa do záchranárskych prác namočili tí, s ktorými sa aj počítalo. Zostup pravdepodobne neminie Chievo, Frosinone a o level nižšie s týmto duom podľa nás vypadne aj Spal z Ferrary.

Z individuálneho hľadiska najviac očaril Krzystof Piatek, naopak sklamanie predstavuje vystupovanie Maura Icardiho – na trávniku i mimo neho.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

BUNDESLIGA

V Nemecku to dlho vyzeralo na pohodový marš Dortmundu za titulom, ale žltočierni výsledkové i herné tempo neudržali a náskok pred Bayernom je už v súčasnosti fuč. Bavori majú skúsenejší manšaft a navyše druhý sezónny der Klassiker sa hrá na ich štadióne v Allianz Aréne. Dortmund bude hrýzť, ale v boji o titul favorizujeme zverencov Nika Kovača.

Ligu majstrov si opäť zahrá Lipsko a trúfame si tvrdiť, že medzi smotánku by si zaslúžil postúpiť aj Eintracht Frankfurt. Gladbach sa podľa našich predpokladov v TOP4 neudrží.

Katastrofálnu sezónu potrebuje zvládnuť Schalke, ktoré sa až opovážlivo priblížilo zóne zostupu. Do druhej Bundesligy však nevypadne. Horšie ako baníci skončia tri celky. Norimberg a Hannover pôjdu rovno do druhej Bundesligy, Augsburg o prežitie zabojuje v baráži.

Našu redakciu počas sezóny najviac zaujal Luka Jovič, naopak sklamal Jerome Boateng.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.