Prvé Old Firm derby v sezóne bude ostrou skúškou pre Gerrarda

Prvé, ostro sledované derby v Glasgowe je konečne tu. Premiéru v ňom okrem iných zažije tréner Rangers Steven Gerrard. Bude víťazná?

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Celtic FC – Rangers FC (štúdio 12:30 na DS1, moderuje Skáčik + hosť Miroslav Mentel, zápas 13:00 na DS1, komentuje Filip Mentel)

Zápas dvoch nezmieriteľných rivalov je späť. Jedno z najväčších mestských derby na svete bude mať dnes už svoje 414. pokračovanie. Mierne lepšou vzájomnou bilanciou disponujú jazdci. Z víťazstva sa tešili 159-krát, kým Celtic 155-krát. Remizovali v 99tich prípadoch.

Momentálne však dominuje Celtic, aj kvôli krachu Rangers z roku 2012. Jazdi sa však v sezóne 2016/2017 vrátili medzi škótsku elitu a  derby opäť naberá na kvalite i prestíži.

Bude to zároveň súboj žiaka s učiteľom. Brendan Rodgers totiž viedol Stevena Gerrarda v Liverpoole v rokoch 2012 až 2015.

Rangers nedokázali svojho rivala poraziť od marca 2012, keď vyhrali 3:2. Odvtedy odohrali s Celticom štrnásť vzájomných stretnutí a prehrali až neuveriteľných jedenásť krát! V posledných dvoch zápasoch Celtic porazil Rangers 5:0 a 4:0. Podarí sa jazdcom po šiestich rokoch konečne pretrhnúť neúspešnú sériu?

Sledujte zápas, v ktorom nikto nikomu nič neodpúšťa. Súboj katolíkov s protestantmi, v ktorom sa fanúšikovia opäť postarajú o nezabudnuteľnú atmosféru.

Predpokladané zostavy
Celtic:
 Gordon; Lustig, Boyata, Ajer, Tierney; Brown, Nitcham, Rogic; Forrest, Griffiths, Edouard

Rangers: McGregor; Tavernier, Goldson, Katic, Flanagan; Ejaria, Kent, Jack, Arfield; Lafferty, Morelos​