Opakované duely rozhodnú o zložení 5. kola FA Cupu

Až päť zápasov 4. kola FA Cupu nespoznalo svojho víťaza a tak sa o postupujúcom musí rozhodnúť v opakovaných dueloch.

Wolverhampton vyrovnaním z 0:2 na 2:2 odvrátil vypadnutie a Shrewsbury privíta tentokrát doma, Portsmouth síce zaznamenal na Loftun Road Stadium dva góly, no keďže jeden z nich bol vlastný, zahrá si s Queens Park Rangers ešte raz a Barnet s Brentfordom ponúkli v The Hive Stadium zaujímavú šesťgólovú prestrelku a tentoraz si sily zmerajú v Griffin Parku.

My však v našom priamom prenose zavítame na Rodney Parade, kde si štvrtoligový Newport County vďaka vyrovnávajúcemu gólu z 93. minúty zahrá odvetu proti účastníkovi 2. ligy bojujúcemu o postup do Premier League Middlesbrough.

Favorizovaní hostia majú dobrú fazónu, premožiteľa nenašli v lige a pohári už sedem zápasov, v štyroch z nich sa tešili z víťazstva. Naopak Newport, ktorý je v lige až štrnásty, vyhral v predchádzajúcich desiatich zápasoch vo všetkých súťažiach len dva a pripísal si až päť prehier.

Všetky papierové predpoklady tak posúvajú do ďalšieho kola zverencov skúseného Tonyho Pulisa, no ako to už v pohárových súťažiach býva a tento ročník nie je výnimkou, z predpokladov často zostanú len zdrapy. Obzvlášť, keď je pre oba tímy veľkou motiváciou nielen postup, ale aj možnosť privítať v ďalšom kole na svojom štadióne úradujúceho majstra Premier League Manchester City.

Dodávame, že komentátorom stretnutia bude Filip Mentel.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

SLEDUJTE V STREDU

21:00 DS1 West Bromwich – Brighton (komentuje K. Jakubovič)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.