Oskalpujú plzenskí indiáni aj Spartu?

Ťahákom stredu týždňa na našich obrazovkách bude hokej.  V predohrávke 18. kola českej Tipsport extraligy si skrížia suspenzory, chrániče zubov a hokejky hráči Sparty a Plzne.  Miernym favoritom duelu budú hostia, ktorí získali o osem bodov viac ako hokejisti z hlavného mesta.

Plzeň v prvej štvrtine základnej časti naznačuje, že útok na majstrovský titul po piatich rokoch nemusí byť utópiou.  Majiteľ klubu a tréner v jednej matrioške (osobe) Martin Straka namiešal počas leta pivný koktejl, ktorého ofenzívna sila súperom vyráža dych. V desiatke najproduktívnejších hráčov ligy nájdeme až štvoricu indiánov. Nad všetkými vyčnieva individualita menom Dominik Kubalík.


Milan Podpera, hcskoda.cz (hokej.cz)

Mnoho expertov za riekou Moravou si myslí, že najlepší strelec dvoch ostatných sezón mal byť už dávno v KHL či NHL, no 22-ročný odchovanec klubu ešte rok ostal a aktuálne je na nezastavenie. V 16-tich zápasoch napol sieť súpera 15-krát a s 22 bodmi je lídrom produktivity celej extraligy.

“V Plzni mi nič nechýba. Viem, že čas keď sa posuniem vpred sa asi blíži, ale odísť chcem ako majster ligy,” povedala opora Plzne pre portál hokej.cz. Kubalík má okolo seba kvalitný materiál a pod indiánskym vigvamom to ani zďaleka nie je iba o ňom.  Gulaš, Mertl, Čerešňák, Indrák či Kindl majú kvality prekračujúce úroveň českej extraligy.

Sparťania majú za sebou turbulentné mesiace. Káder v lete prešiel výraznou obmenou, ale na to sme si už v ich prípade akosi zvykli.  Novým posilám cveng zvučných mien nechýba, no pretavenie do praxe je menej úspešné ako v Plzni.  Brankárskou jednotkou je predstaviteľ fínskej školy Sami Aittokallio.


Jan Beneš, hcsparta.cz (hokej.cz)

Bývalý strážca svätyne v Colorade, Ilvese Tampere či v Kärpäte Oulu však zaostáva za očakávaniami.  Jeho výkony nie sú ani zďaleka katastrofou, ale časté nasadzovanie dvojky Dávida Honzíka naznačuje, že Fín ešte potrebuje čas na aklimatizáciu.

Sparta v minulosti často doplácala na slabšiu formu brankárov.  Epiteton “dlhodobá jednička” sa v Prahe nepoužíva. Aittokallio a Honzík sú 14., resp. 15. brankárov v Sparte za posledných 5 sezón.

V utorok večer očakávame vyrovnanú bitku, veď posledné štyri vzájomné súboje dopadli vždy tesným triumfom jedného či druhého.  Pre slovenských fanúšikov je obligátnym lákadlom početná enkláva korčuliarov spod Tatier. V Plzni pôsobí dvojica Čerešňák – Preisinger, dres s „eskom” v strede nosí zase dvojica Mikuš – Kudrna.

Priamy prenos, ktorým vás budem ako komentátor sprevádzať, sa začína o 18:20 na DIGI Sport 4.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.