Diabli sa predstavia v Huddersfielde, Arsenal privíta Brighton

Boj o miestenky do Ligy majstrov bude v Premier League pokračovať aj dnes. Manchester United i Arsenal budú chcieť využiť ďalšie zaváhanie Tottenhamu a bodovo sa mu priblížiť. Najskôr však musia zvládnuť dnešné prekážky.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Huddersfield Town – Manchester United (komentuje M. Lukáč)

Diabli budú na pôde posledného celku Premier League jednoznačným favoritom. Huddersfield je už dávno odpísaný, a tak by nemal Manchestru United narobiť výraznejšie problémy. Skôr si bude chcieť užiť jeden z posledných zápasov na domácej pôde v elitnej súťaži proti elitnému mužstvu.

To musí partia okolo Paula Pogbu využiť, pokiaľ sa chce v budúcej sezóne predstaviť v milionárskej Lige majstrov. Spomedzi všetkých ašpirantov na poslednú miestenku má však tím Ole Gunnara Solksjaera najhoršiu východiskovú pozíciu. United je na šiestom mieste a na štvrtú Chelsea aktuálne stráca tri body.

Predpokladané zostavy:
Huddersfield: Coleman – Smith, Schindler, Kongolo, Durm – Hogg, Bacuna – Mbenza, Mooy, Lowe – Grant
Manchester: De Gea – Young, Lindelöf, Jones, Shaw – Herrera, Matić, Pogba – Mata – Rashford, Martial

Arsenal FC – Brighton (M. Lukáč)

Rovnako ako Manchester aj Arsenal bude v dnešnom súboji jasným favoritom na zisk troch bodov. Brighton sa po včerajšej prehre Cardiffu definitívne zachránil v Premier League a elitnú anglickú súťaž si zahrá aj v budúcej sezóne. Dnes preto The Seagulls nebudú pod žiadnym tlakom a zápas na Emirates Stadium si môžu do sýta užiť.

Domáci však pod tlakom budú. Aktuálne piaty celok Premier League prehral tri zápasy v rade, na štvrté miesto stráca dva body. Unaia Emeryho môže tešiť len fakt, že v problémoch sú všetci traja rivali o posledné dve miestenky do ligy šampiónov. Z posledných štyroch zápasov Premier League vyhral Arsenal, United, Chelsea i Tottenham iba jeden jediný. Dve kolá pred koncom súťaže je tak stále všetko otvorené.

Predpokladané zostavy:
Arsenal: Leno – Mustafi, Sokratis, Monreal – Jenkinson, Torreira, Xhaka, Kolašinac – Özil – Lacazette, Aubameyang
Brighton: Ryan – Bruno, Duffy, Dunk, Bernardo – Knockaert, Gross, Stephens, Jahanbaksh, March – Murray