PL Focus 1: Nová sezóna. Nový kanál?

Áno. Premier League na PREMIER SPORT. To je prestup roka!

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Najsledovanejšia futbalová súťaž bude aj ďalšie tri sezóny na našich obrazovkách. Po novou značkou , s víkendovými štúdiami „Match of the week“, obľúbenými magazínmi, ale aj s novou reláciou „PL Focus“ každý utorok večer, čo by mala byť rozšírená verzia blogu, ktorý práve čítate.

Sme zvedaví, čo všetko prinesie súťaž, ktorá je ekonomicky suverénne najvýnosnejšia v Európe. Za ostatné obdobie vygenerovala rekordný výnos 5,4 miliardy eur, čo je mimochodom až o 72 percent viac, ako druhá v poradí nemecká Bundesliga. Peniaze ale našťastie ešte nie sú všetko.

Skvelým príkladom bolo napríklad siedme miesto Wolverhamptonu, čo dokázal vôbec ako prvý nováčik histórie. Ako sa bude dariť Aston Ville, Norwichu City či Sheffieldu United? Zotrvať medzi elitou je najťažšie práve v prvej sezóne po postupe.

„Je to najlepšia súťaž, kde pískajú najhorší rozhodcovia,“ to bola jedna z pamätných viet minulej sezóny a mnohí s ňou súhlasili. Zavedenie systému VAR by malo odstrániť všetky pochybnosti a spomedzi mnohých iných noviniek ho považujeme za historické pre kolísku futbalu.

Či sa do histórie zlatým majstrovským hetrikom zapíše aj Manchester City, uvidíme až v máji. Ale spoločne s Liverpoolom patria medzi top kandidátov na ligový triumf. Otázok je pred štartom mnoho, odpovedí málo, ale jedno je jasné už dnes: najlepší ostrovný futbal nájdete na novom exkluzívnom kanáli PREMIER SPORT!

Štartujeme piatkovou predohrávkou Liverpool – Norwich, ťahák 1. kola sa ale odohrá v nedeľu na Old Trafford, kde Manchester United privíta londýnsku Chelsea.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

PS: A ako tipujeme, že bude vyzerať Big4 novej sezóny? Máme v tom jasno. Pozrite si náš magazín PL Focus v utorok večer od 20:30 a dozviete sa oveľa viac!

Prenosy z 1. kola Premier League na Premier Sport

Piatok 8.8.
20:55 Liverpool – Norwich (komentuje M. Lukáč)

Sobota 9.8.
13:25 West Ham – Manchester City (M. Lukáč)
15:55 Crystal Palace – Everton (V. Kaiser)
18:25 Tottenham – Aston Villa (V. Kaiser)
20:30 Záznam Bournemouth – Sheffield United (M. Lukáč)
22:25 Záznam Watford – Brighton (M. Skáčik)

Nedeľa 10.8.
14:55 Newcastle – Arsenal (V. Kaiser , M. Lukáč)
17:00 Manchester United – Chelsea (V. Kaiser , M. Lukáč)
Hosťom Mareka Skáčika v Štúdiu PL bude bývalý slovenský reprezentačný obranca Ján Ďurica.