PL Focus 18: Na prelome rokov v najlepšej forme Manchester United

Prvé tohtoročné a zároveň 17. kolo anglickej Premier League prinieslo ďalšiu ranu pre Frankieho Lamparda, ktorého Chelsea padá hlbšie a hlbšie do stredu tabuľky. Naopak, opačný kurz nabral už 10 zápasov nezdolaný Manchester United.

Týždeň čo týždeň narastá počet chválospevov na adresu Tomáša Součka, aktuálne s piatimi gólmi najlepšieho strelca West Hamu.

LAMPARD POD TLAKOM, KTORÝ NEMUSÍ USTÁŤ

Ešte pred mesiacom ťahali modrí výbornú sériu výsledkov a atakovali samé čelo tabuľky. Aktuálne je však situácia na Stamford Bridge veľmi zlá a to ako po výsledkovej, tak i po hernej a psychickej stránke. Britské médiá dokonca informujú o tom, že vedenie klubu uvažuje nad odchodom manažéra Franka Lamparda, ktorý je deviatym pánom lavičky za Abramovičovej éry. Ani jeden z jeho predchodcov nemal po 17-tich odohratých kolách také zlé čísla ako on.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Frankie je silnou osobnosťou, v prostredí Premier League je doma, pozná väzby, recepty na úspech a celkový kolorit ligy. To však nepredstavuje záruku toho, že bude schopný Chelsea vyniesť k vrcholu. Trápenie Wernera, Havertza a ďalších drahých posíl ide parciálne na jeho tričko, veď kto iný by mal byť za to zodpovedný.

The Blues hrajú v nasledujúcich troch kolách s Fulhamom, Leicesterom a Wolves a ak Lampard nezíska 7 bodov z deviatich možných, je pravdepodobné, že na konci mesiaca na lavičke už nebude. V každom prípade by to bol jeden z najsmutnejších príbehov sezóny.

SHEFFIELD UNITED S NAJHORŠÍM ŠTARTOM V HISTÓRII

Pod tlakom je okrem Lamparda aj manažér The Blades Chris Wilder. Zatiaľ čo vlani bol nováčik mimoriadne pozitívnym oživením ligy, v tejto sezóne je z toho jedna veľká katastrofa. Futbalisti z mesta ocele prehrali 15 zápasov, získali iba 2 body a v sedemnástich dueloch strelili mizerných 8 gólov. Ide o vôbec najhorší vstup do sezóny v ére Premier League (Derby County v sezóne 2007/2008 malo 11 bodov).

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Chris Wilder je v rodnom Sheffielde mimoriadne obľúbený, dôkazom čoho je napríklad klubové logo vytetované na jeho ramene. S čepeľami je spojený praktický celý život, ako manažér klub dokázal vrátiť z League One do Premier League. Jeho možný odchod, ktorý sa aktuálne javí ako najlogickejší, bude azda ešte bolestivejší a emotívnejší ako v prípade Lamparda.

RED DEVILS KONZISTENTNÍ AKO UŽ DLHO NIE

Okruh vyzývateľov Liverpoolu v boji o ligový primát je stále veľmi široký, veď lídra od desiateho West Hamu delí iba ľahko zmazateľných sedem bodov. Výbornú východiskovú pozíciu do ďalšej jazdy si v novembri a decembri vytvoril Mancheter United, ktorý neprehral už 10 súbojov v rade a je v tabuľke druhý. Viac ako čísla, série a štatistiky fanúšikov zaujala skutočnosť, že diabli z Old Trafford sa naučili neprehrávať a často doťahovať vyrovnané zápasy do trojbodového konca. K Brunovi sa navyše pridali viacerí spoluhráči schopní ťahať tím. Stačí spomenúť takého Erica Baillyho, ktorý je od Boxing Day azda najlepším stopérom ligy.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

SOUČEK BUDE EŠTE LEPŠÍ

Petr Čech, Tomáš Rosický, Milan Baroš, Patrik Berger, Vladimír Šmicer, či Tomáš Řepka si v Anglicku získali rešpekt a postupne aj status hviezdy. Ani jednému z nich sa to ale nepodarilo v tak krátkom čase ako Tomášovi Součkovi. Bývalý slavista dal cez víkend už svoj piaty gól v prebiehajúcej sezóne. Okrem gólovej formy spojenej so skvelým výberom miesta v súperovom vápne je obdivuhodný aj spôsob adaptácie sa v novom prostredí. Tomáš sa v extrémne krátkom čase stal jedným z lídrom mužstva a navyše stále má potenciál byť ešte lepším. Nepotrebuje na to ani prestup do veľkoklubu, West Ham je momentálne ideálnou voľbou.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Premierleagistov čaká FA Cup

Premier League bude pokračovať zápasmi 18. a 19. kola až v strede mesiaca. Najbližšie dni, vrátane víkendu, budú patriť najstaršej pohárovej súťaži na svete FA Cupu, v rámci zápasov 3. kola sa po prvý raz v tejto sezóne predstavia aj zástupcovia najvyššej anglickej súťaže.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Priame prenosy 3. kola FA Cupu

Piatok 8.1.
20:40 DS2 Wolverhampton – Crystal Palace (komentuje F. Mentel)
20:40 DS1 Aston Villa – Liverpool (M. Lukáč)

Sobota 9.1.
12:55 DS2 Norwich City – Coventry City (K. Jakubovič)
12:55 DS1 Everton – Rotherham United (F. Mentel)
12:55 Extra GO DS7 Luton Town – Reading
12:55 Extra GO DS6 Nottingham Forest – Cardiff City
15:55 DS2 Stoke City – Leicester City (K. Jakubovič)
15:55 Extra GO DS6 QPR – Fulham
18:25 DS2 Arsenal – Newcastle (M. Lukáč)
18:55 Extra GO DS7 Brentford – Middlesbrough
18:55 Extra GO DS6 Huddersfield Town – Plymouth Argyle
20:55 DS2 Manchester United – Watford (M. Lukáč)
20:55 Extra GO DS6 Southampton – Shrewsbury Town

Nedeľa 10.1.
14:25 DS2 Chelsea – Morecambe (K. Jakubovič)
14:25 Extra GO DS9 Crawley Town – Leeds United
17:55 DS1 Marine – Tottenham (K. Jakubovič)
20:44 DS1 Newport County – Brighton (M. Skáčik)

Pondelok 11.1.
20:55 DS1 Stockport County – West Ham (K. Jakubovič)