PL Focus 28: Sviatok žien sme oslávili futbalom

Tribúny plné fanúšikov sme narozdiel od iných súťaží ešte videli v Anglicku. Dokedy, je v týchto dňoch otázne… A veru bolo sa opäť na čo pozerať.

Ligové double po 10 rokoch

Atraktívne mestské derby prinieslo napínavý súboj o body, ale aj prestíž. Brankár Ederson by na tento zápas najradšej zabudol. Ani smajlíkovi, ktorého má vytetovaného za uchom, do smiechu po jeho výkone nebolo. Naopak Sir Alex Ferguson si doprial fľašu červeného v súlade s farbou, ktorá momentálne vládne v Manchestri.

Guardiola ako manažér ešte nikdy neprehral v sezóne toľko zápasov (7) a Ole Gunnar Solskjaer konečne dostal klub na víťaznú vlnu a reálne pomýšľa aj na miestenku do Ligy majstrov. „Red Devils“ sú navyše v hre aj o FA Cup i Európsku ligu, ale poraziť úhlavného rivala v lige dvakrát má pre fanúšikov cenu zlata. (Manchester United – Manchester City 1:0)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Štyri góly štyroch strelcov

Takto si Carlo Ancelotti návrat na Stamford Bridge určite nepredstavoval. Everton sklamal výkonom, naopak Chelsea potešila rýchlosťou a nasadením. A to aj mladého 18-ročného B. Gilmoura, ktorý v lige debutoval. Škót má dokonalý prehľad o hre a na svoj vek obdivuhodný pokoj. Ak mu pribudnú kilá i skúsenosti, môže byť dlhoročnou oporou „The Blues“. Mal to byť remízový súboj, napokon to bola jednoznačná záležitosť domácich, ktorú podčiarkol fakt, že si góly podelili až štyria hráči. (Chelsea – Everton 4:0)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

VAR-senal

Kanonieri sa na Emirates natrápili s kladivármi, ako sa na derby patrí. Systém VAR po góle A. Lacazetta meral milimetre dokonca až dvakrát. Gól napokon správne uznal a tak súboj učiteľ – žiak, respektíve D. Moyes a M. Arteta, vyšiel lepšie pre toho mladšieho. Škót si kedysi vyhliadol talentovaného Španiela do Evertonu, kde spolu prežili sedem sezón. (Arsenal – West Ham United 1:0)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Guardiola verzus Arteta

Kedysi spolu, dnes na opačných stranách futbalovej barikády. Španielsky súboj manažérov ponúkne ligová dohrávka v stredu. Arteta dokonale pozná slabiny Sky Blues, ktorých prehra v derby vyšťavila mentálne aj fyzicky, ale Guardiola nezvykne prehrať dvakrát po sebe. Či ostane Arsenal naďalej ako jediný klub bez prehry v roku 2020, uvidíme naživo od 20:30. Súboj Manchester City – Arsenal FC sledujte iba na obrazovkách PREMIER SPORT.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Tridsiate ligové kolo, snáď aj s fanúšikmi na tribúnach, sa odohrá v sobotu aj nedeľu, ale najviac púta pozornosť pondelková dohrávka. Mala to byť oslava titulu na trávniku mestského rivala, ale „Toffees“ sa potrebujú rehabilitovať a „The Reds“ priblížiť k ligovému triumfu. Najlepšie víťazstvom v Mersyside derby. Ako sa to skončí uvidíte naživo od 21:00 exkluzívne na PREMIER SPORT.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Prenosy z 30. kola Premier League

Streda 11.3. (dohrávka 28. kola)
20:25 Manchester City – Arsenal (komentuje M. Lukáč)

Sobota 14.3.
13:25 Watford – Leicester (Radotínský, Kaiser)
15:55 Brighton – Arsenal (Pilný, Štěrba)
18:25 Aston Villa – Chelsea (Radotínský, Kaiser)
20:30 Záznam Manchester City – Burnley (M. Lukáč)
22:25 Záznam Norwich – Southampton (M. Skáčik)

Nedeľa 15.3.
14:55 West Ham – Wolverhampton (M. Lukáč)
17:25 Tottenham – Manchester United (M. Lukáč)

Pondelok 16.3.
20:55 Everton – Liverpool (M. Lukáč)

Televízne vydanie PL Focus vyhlási posledný gól kola za mesiac február, ale ukáže aj výsledky ankety, v ktorej sa mali manželky priznať, ktorý futbalista by stál za hriech…