Oberie Dúbravka o body aj Spurs?

Slovenský reprezentačný brankár sa po výbornom výkone s Citizens posnaží znepríjemniť život aj kohútom vo Wembley. Chelsea sa po dvoch prehrách potrebuje vrátiť na víťaznú vlnu. Huddersfield sa javí ako ideálny súper.

Program:

TOTTENHAM HOTSPUR – NEWCASTLE UNITED (komentuje M. Lukáč)

Kohúti prežili veľmi náročný týždeň, na ktorý by chceli čo najrýchlejšie zabudnúť. Najskôr vypadli v semifinále ligového pohára v súboji s Chelsea, o pár dní neskôr skončili aj v FA Cupe, keď opäť nestačili na londýnsky celok. V tomto prípade im vystavil stopku prekvapivo Crystal Palace. Chuť si už síce kohúti stihli napraviť v poslednom ligovom zápase s Watfordom, ak sa však chcú udržať v boji o titul, musia vyhrať aj v dnešnom zápase s Newcastlom.

Severoanglický tím je však špecialistom na veľké mužstvá, o čom sa v minulom kole presvedčil aj obhajca trofeje z Manchestru. Citizens viedli už od prvej minúty zápasu vďaka gólu Sergia Aguera a vyzeralo to na ďalší hladký bodový zápis pre majstra. Odvtedy však straky neinkasovali. Vzadu hrali zodpovedne a organizovane, ďalší vynikajúci zápas odchytal Martin Dúbravka. V 66. minúte najprv vyrovnal Rondón, desať minút pred koncom riadneho hracieho času potrestal chybu v defenzíve hostí Matt Richie a bolo z toho prekvapivé víťazstvo domácich. Podarí sa Newcastlu niečo podobné aj vo Wembley?

Predpokladané zostavy:
Tottenham: Lloris – Vertonghen, Sánchez, Alderweireld – Rose, Eriksen, Winks, Sissoko, Aurier – Son, Llorente
Newcastle: Dúbravka – Ritchie, Lejeune, Lascelles, Schär, Yedlin – Atsu, Longstaff, Hayden, Peréz – Rondón

CHELSEA FC – HUDDERSFIELD (M. Lukáč)

Chelsea sa po fantastickom úvode sezóny po zlých výkonoch prepadla až na piate miesto v tabuľke. Môže za to predovšetkým katastrofálna forma útočného dua Morata-Giroud. Prvý menovaný si už vynútil prestup domov do Madridu. Neposilnil však klub, ktorý ho vychoval, ale klub v ktorom začínal ako dieťa. Real napriek problémom v útoku o jeho návrat nezabojoval, a tak sa s ponukou prihlásilo konkurenčné Atlético. Náhradou za Španiela sa v modrej časti Londýna stal ostrieľaný argentínsky bombardér Gonzálo Higuaín, ktorého si vypýtal tréner Sarri, aby nadviazal na úspešnú spoluprácu z Neapola.

Chelsea nepomôže iba zlepšenie útoku. V posledných dvoch zápasoch inkasovala šesť gólov a nedala ani jediný, a tak musí zabrať najmä v defenzíve. Prehra 0:2 v derby s Arsenalom by sa ešte dala prekusnúť, výbuch z pred troch dní na pôde Bournemouthu však rozhodne nie. Blues dostali výprask 0:4 a pokiaľ sa chcú vrátiť do Ligy majstrov, musia prepnúť na vyššie obrátky.

Chelsea: Kepa – Alonso, Luiz, Christensen, Azpilicueta – Cheek, Jorginho, Kanté – Hazard, Higuaín, Willian
Huddersfield: Lossl – Kongolo, Schindler, Jorgensen, Hadergjonaj – Hogg, Billing, Mooy – Diakhaby, Grant, Kachunga

CARDIFF CITY – AFC BOURNEMOUTH (M. Skáčik)

Zostupom ohrozený Cardiff dnes na domácom štadióne privíta Bournemouth. Welšský klub aktuálne stráca na miesto zaručujúce zotrvanie medzi anglickou elitou štyri body. Ak sa po roku nechce vrátiť do Championship, nesmie si dovoliť vypustiť ani jedinú minútu. Na Cardiff City Stadium však domácich nečaká jednoduchá úloha. Bournemouth totiž naposledy porazili v súťažnom zápase v roku 2008.

Cardiff: Etheridge – Peltier, Manga, Bamba, Bennett – Bacuna, Gunnarsson, Ralls – Paterson, Niasse, Reid
Bournemouth: Boruc – Clyne, Cook, Aké, Smith – Stanislas, Surman, Gosling, Fraser – Brooks – King