Poltucet zo Serie A s vyvrcholením v podobe megašlágra

Talianska Serie A ponúkne v nedeľu až šesť stretnutí 26. kola a na DIGI Sport neprídete ani o jedno z nich.

Kolo otvorí krátko popoludní súboj rozbehnutého Turína proti beznádejne poslednému Chievu a pre domácich, ktorí neprehrali už päť zápasov, počas ktorých porazili Inter a remizovali v Neapole, je priam povinnosťou vyhrať.

Od 15:00 sú na programe tri duely, dva z nich vám prinesieme v rámci Extra GO, a na obrazovky sa dostane duel Spalu proti Sampdorii. Domáci, ktorí zbierajú body najmä vďaka remízam – z predchádzajúcich 15 zápasov si body delili až osemkrát, privítajú Janovčanov, ktorým sa vďaka tesnej výhre nad Cagliari podarilo ukončiť trojzápasovú sériu prehier.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Veľmi zaujímavý súboj sľubuje duel od 18:30, v ktorom siedma Atalanta vyzve deviatu Fiorentinu. Domáci po vydarenom období, počas ktorého zaznamenali štyri výhry a dve remízy, v predchádzajúcich týždňoch akoby stratili dych, keď prehrali doma s milánskym AC a následne aj v Turíne. Remízový kráľ súťaže Fiorentina, na konte ich má až 12, neprehrala už šesť zápasov v rade a zo Stadio Atleti Azzurri d’Italia by určite odchádzala spokojná aj s trinástou. Mimochodom, len pred pár dňami sa tímy stretli v pohári a ich vzájomné meranie síl skončilo “nečakane” remízou (3:3).

Megašláger jarnej časti Serie sa odohrá na Stadio San Paolo. Hoci Juventus kráča za obhajobou titulu istým krokom, veď v 25 zápasoch stratil body len pri troch remízach, jeho súbojom s Neapolom nikdy nechýba náboj. A to aj napriek tomu, že SSC sa nevyhlo viacerým zbytočným stratám, po ktorých je jeho strata už 13-bodová. Poraziť Starú dámu je však obrovská motivácia, ktorá by navyše síce len minimálne, no predsa aspoň trošičku vykresala iskierku nádeje na zázrak. Ak by však Allegriovci odchádzali spod Vezuvu s plným bodovým ziskom, pod Alpami môžu pomaličky rozbiehať oslavy zisku ďalšej trofeje do už aj tak bohatej vitríny.

Nedeľňajšie priame prenosy
Turín – Chievo (R. Kmeťo)
Spal – Sampdoria (V. Kaiser)
Atalanta – Fiorentina (V. Kaiser)
Neapol – Juventus (V. Kaiser)
Extra GO
14:55 DS9 FC Janov – Frosinone
14:55 DS8 Udinese – Bologna

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.