Potvrdí Fulham v semifinále play-off pozíciu favorita?

V druhom semifinále baráže o poslednú miestenku do Premier League sa proti sebe postavia v konečnej tabuľke piaty Cardiff City a štvrtý Fulham.

Domácim padla vynútená prestávka naozaj vhod, veď z 20 zápasov pred prerušením súťaže vyhrali len osem, osemkrát remizovali a až štyrikrát prehrali, vrátane poltuctového výprasku na trávniku Queens Park Rangers (1:6).

Po reštarte na konci júna prehrali v deviatich stretnutiach len dvakrát, raz remizovali a až šesťkrát vyhrali, vďaka čomu sa zaradili medzi tímy so šancou na postup. Medzi spomínanými prehrami je však aj porážka práve s ich konkurentom v boji o miestenku do Premier League Fulhamom, keď v Craven Cottage v rámci 43. kola nestačili na chalupárov po výsledku 0:2, o ktorý sa postarali Mitrovič z pokutového kopu a v druhom polčase Onomah.

Fulham sa po prestávke ťažšie rozbiehal, na úvod ho však čakali súperi z kategórie najnáročnejších. Na úvod totiž doma prehral s ďalším adeptom na postup Bentfordom 0:2 a následne vyfasoval na ihrisku Leedsu United trojku. Potom však zaznamenal štyri výhry v rade a siahal na priamu miestenku.

Pomohla k tomu aj remíza 0:0 na trávniku West Bromu a triumf v prestrelke so Sheffieldom Wednesday 5:3. Pred posledným kolom to už ale chalupári nemali vo vlastných rukách, potrebovali totiž zaváhanie Brentfordu aj WBA. Tých sa síce dočkali, hoci na priamy postup by potrebovali prehru West Bromu, ktorý nakoniec remizoval, no sami nedokázali zvíťaziť vo Wigane a uspokojiť sa museli s konečnou piatou priečkou.

Tá im do cesty postavila Cardiff a hoci tímy skončili v tabuľke vedľa seba, favoritom dvojzápasu sú chalupári. Dôvodom sú nielen štyri čisté kontá ich slovenskej brankárskej jednotky Marek Rodáka v posledných šiestich zápasoch, či to, že počas sezóny nazbierali o osem bodov viac ako ich súper, ale aj vzájomná bilancia z predchádzajúcich meraní síl.

Fulham totiž v tomto ročníku doma vyhral 2:0 a vo Walese remizoval 1:1 a uspel aj v súboji týchto tímov v Premier League v predchádzajúcej sezóne 1:0. Posledná výhra Cardiffu sa datuje ešte na október 2018, keď Fulham zdolal na svojom štadióne 4:2, tá je však jediným triumfom The Bluebirds z ostatných jedenástich vzájomných duelov.