Prelomí Rangers konečne smolu v Old Firm Derby?

Rangers nezdolali Celtic v posledných ôsmich zápasoch vo všetkých súťažiach. Teraz sa to ale môže zmeniť. Prečo ?

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Po odchode portugalského manažéra Rangers Pedra Caixinhu chceli protestanti angažovať trénera Aberdeenu Dereka McInnesa. Ten však  napokon napriek viacerým ponukám tím glasgowského giganta neprevzal. Počas tohto obdobia viedol Rangers v pozícii dočasného trénera Graeme Murty, ktorému po neúspechu angažovať McInnesa napokon vedenie z modrej strany Glasgowa ponúklo pozíciu manažéra tímu až do konca sezóny. Podarí sa jazdcom pod jeho vedením mu konečne poraziť Celtic?

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Murty opäť mieša ostrovný koktejl

Zatiaľ čo Caixinha priniesol na začiatku sezóny niekoľko “nebritských” hráčov, z ktorých sa azda najviac chytili iba Alfredo Morelos (momentálne najlepší strelec v SPL) a Candeias (jeden z tvorcov hry Rangers), tak počas zimného prestupového obdobia Murty získal na päticu veľmi kvalitných hráčov:

Russel Martin (hosťovanie z Norwich City)
Sean Goss (hosťovanie z Queens Park Rangers, odchovanec Man. United)
Jamie Murphy (hosťovanie z Brightonu)
Jason Cummings (hosťovanie z Notthinghamu Forrest)
Greg Docherty (prestup za 745-tisíc libier z Hamiltonu)

Navyše, kontrakty predĺžili James Tavernier a Josh Windass, dvaja kľúčoví hráči tejto sezóny. Čo to teda znamená? Murty našiel tých správnych ostrovných hráčov, ktorí majú kvalitu, dokážu sa presadiť v náročnej SPL (viacerí z nich v minulosti v tejto lige pôsobili a tí, čo prišli vedia, aké je to obliekať dres Rangers) a konečne to vyzerá, aj keď zaváhaniam sa nevyhol ani Murty, že Rangers opäť po niekoľkých sezónach získavajú späť svoju stratenú identitu!

Celticu prestupy (zatiaľ) príliš nevyšli

Celtic s Brendanom Rodgersom sa tiež počas zimného prestupového obdobia posilnil. Zatiaľ to ale vyzerá, že nie až tak ideálne ako Rangers. Ku katolíkom prišli:

Charlie Musonda (hosťovanie z Chelsea), kvalitný hráč, ktorý zatiaľ zaostáva za očakávaniami
Marvin Commper  (prestup za viac ako 1 milión eur z nemeckého Lipska), ktorý  je ale od svojho príchodu na listine zranených a ešte nehral.

Počas zimného prestupového obdobia sa s myšlienkou odchodu pohrával kvalitný francúzsky útočník Moussa Dembelé a hoci napokon zostal, trvalo mu, kým si opäť uvedomil, že je stále hráčom Celticu.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Za spomenutie stojí aj fakt, že Rodgersovi chýbajú viacerí dôležití hráči. Zranený je Craig Gordon – jednotka medzi troma žrďami a Johny Hayes – rýchlonohý krídelný hráč. Okrem nich pravdepodobne nenastúpia ani obranca Lustig, stredopoliar Nir Bitton a ostrostrelec Griffits.

Za Rangers sa do hry zrejme nedostane kapitán Wallace, ktorý sa ale po dlhej pauze dáva pomaly dokopy, a pravdepodobne ani Graham Dorrans, Ryan Jack, Ross McCrorie a Jordan Rossiter.

Aj tak sú šance Rangers na porazenie Celticu asi najväčšie za predchádzajúce roky. V Old Firm Derby tak bude všetko otvorené. Sledujte s nami najväčšie škótske derby od 13:00 na DIGI Sport 2! Duel komentuje Filip Mentel.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.