PREMIER SPORT Fantasy League: Pred 7. kolom

Hneď na úvod jedna veľmi dôležitá poznámka, a síce, že 7. kolo bude roztiahnuté až do štyroch dní. Z hľadiska kreovania zostavy to môže byť o čosi náročnejšie ako po iné týždne. V každom prípade veríme, že najneskôr v piatok o 19:30 si vyberiete ten správny hráčsky koktejl. Takto vyzerá zápasový itinerár pre nasledujúci gameweek:

PROGRAM 7. KOLO

O šláger kola sa tak ako aj pred týždňom postarajú hráči Manchestru United, ktorí hostia na Old Trafford Arsenal. Playeri samozrejme veria v pozitívnejší výsledok, než sa zrodil v bitke s Chelsea (0:0). Záujem vzbudzuje absenciami zdecimovaná obrana Liverpoolu. The Reds narazia cez víkend na West Ham, ktorý neprehral štyri zápasy v rade.  Vydarený vstup do sezóny spája aj Aston Villu a Southampton, a práve títo dvaja súperi si skrížia kopačky vo Villa Parku. Ofenzívne divadlo môžeme očakávať aj v pondelok večer pri strete Leedsu a Leicesteru. Mimochodom, bude to súboj štvrtého so šiestym.

Ako už býva zvykom aj dnes sa pozrieme na najlepšiu 11-tku predchádzajúceho kola.  Bodovo najlepším hráčom bol Patrick Bamford z Leedsu, autor hetriku do siete Aston Villy. Vysoký štandard neustále pevne v rukách drží Son, ktorý je s 8 gólmi top kanonierom celej súťaže. Kórejčanovi sa darilo aj v 6. kole. Southampton znova raz potiahol Danny Ings, i keď tentoraz nie strelecky, ale produkciou dvoch asistencií. Päť gólov už svieti na konte orla zo Selhurst Parku Wilfrieda Zahu, s ktorým sú jeho fantasy majitelia pravdepodobne veľmi spokojní.

DREAM TEAM 6. KOLA

PHIL FODEN 

Naše prvé odporúčanie sa dotkne Phila Fodena.  Jeden z najtalentovanejších mladíkov súčasného svetového futbalu je aktuálne s 25 bodmi po Sterlingovi druhým najproduktívnejším hráčom Manchestru City. Angličan už dvakrát skóroval a pridal aj jednu asistenciu. Žiadny iný hráč v Premier League nemá na konte toľko striel na bránu zvnútra pokutového územia (9). Po odchode Davida Silvu z Etihad sa Philovi uvoľnil ešte väčší priestor ako vlani. Samozrejme nie vždy nastúpi (aj pod vplyvom rotačného systému) v základnej zostave, ale za 6,6 milióna libier tento pokus určite stojí. City hrá navyše cez víkend s utrápeným Sheffieldom United.

TIMO WERNER 

Štyri góly v piatich dueloch vo všetkých súťažiach a tri asistencie k tomu! Taká je aktuálne bilancia Tima Wernera, nového korunného princa zo Stamford Bridge. Nemec mal pomalší rozbeh, s čím sa aj tak trocha počítalo, ale aktuálne už vykazuje znaky strelca patriaceho medzi absolútnu svetovú špičku. V Premier League nazbieral už 29 bodov, čo vzhľadom k cene „iba“ 9,3 milióna libier nie je vôbec málo. Naša rada je jasná, „kupujte Wernera, kým je taký lacný“.  Modrí cez víkend nastúpia proti Burnley, ktoré v 5-tich zápasoch inkasovalo už 9 gólov.

MAX KILMAN  

Určite sa vám počas skladby vašej zostavy stalo, že ste potrebovali niekoho lacného, ale zároveň schopného zbierať body. Max Kilman je v pomere ceny a produktivity zatiaľ najlepším hráčom celej ligy.  Nuno Espirito Santo, manažér Wolves, musel vykonať pár rošád vo svojej defenzíve a preto vytiahol Maxa. 270 odohratých minút, 2 výhry, 1 remíza a iba 1 inkasovaný gól! Zisk 23 bodov je mimoriadne pozitívny, pričom je jasné, že 22-ročný stopér svoje miesto v základnej zostave pravdepodobne tak skoro nestratí.

RANKING HRÁČOV PRI POMERE CENA/PRODUKTIVITA (KVALITA)

Už 12 hráčov v našej PREMIER SPORT Fantasy League pokorilo 400-bodovú hranicu. Na čele sa aj naďalej drží Adam Bujný, ktorý má rovnako ako pred týždňom 9-bodový náskok.  Zmenilo sa však meno jeho prenasledovateľa, pretože fantastických 98 bodov vystrelilo na druhý flek Petra Ondriju. Vysoký štandard si drží aj priebežne tretí Matej Krško. Všetkým playerom želáme počas 7. kola veľa šťastia!

REBRÍČEK NAŠA LIGA