PREMIER SPORT Fantasy League: Pred 8. kolom

Pred nasledujúcim víkendom si znova dajte pozor na dodržanie deadline time, 8. kolo totiž odpáli súboj Brightonu s Burnley už v piatok o 18:30 a v ten istý deň bude v akcii aj duo rozbehnutých tímov, Sothampton na St.Mary´s privíta Newcastle.  

V sobotu bude hlavným ťahákom zápas Everton – Manchester United, ktorý v prípade prehry Red Devils môže znamenať odchod Solksjaera. Hráči fantasy sú však viac zvedaví na to, ako sa bude dariť Rashfordovi, Calvertovi-Lewinovi, či Martialovi. Pozor na veľké množstvo možných zmien v oboch zostavách! Okrem toho sa v sobotu hrá aj atraktívne derby o Londýna, West Ham vyzve Fulham. Podarí sa Mitrovičovi po troch zápasoch skórovať a pridá Coufal ďalšiu asistenciu?

V nedeľu si samozrejme nenechajte ujsť šláger kola na Etihad. V oboch táboroch majú fantasy playeri početnú enklávu svojich opôr a ak sa naplní scenár s gólovým thrillerom, usmievať sa budú mnohí.

Vo výbornej forme sú aktuálne aj hráči Arsenalu a Leicesteru, oba kluby však čelia veľmi nepríjemným súperom. Arsenal hostí Aston Villu, ktorá už okrádala aj tých najlepších a líšky sa konfrontujú s nemenej ambicióznymi Wolves.

PROGRAM KOLA  

V predchádzajúcom 7. kole bolo možné sa poriadne nabaliť, keďže o góly núdza znova nebola. Najúspešnejší player v celosvetovom meradle získal až 153 bodov.  Gólov síce padá veľa, ale je potrebné poznamenať, že až nezvyčajne veľa ich dávajú obrancovia. Aj v ideálnej zostave kola nájdeme bekov, ktorí sa strelecky presadili. S výnimkou Bellerína (asistencia a čisté konto) dali gól všetci štyria.  Výborný zápas odohral Ward-Prowse, ktorý potvrdzuje, že je čím ďalej tým dôležitejším hráčom Saints.

Rovnako je na tom Grealish z Villy a Tielemans z Leicestru- dvaja z top10 stredopoliarov v lige. A mimoriadne pozitívne vyznel ak výkon Ziyecha z Chelsea, debut v základe bývalý strelec Ajaxu okorenil gólom a asistenciou. Vpredu nám znova žiari Vardy, ktorý v 7. kole svojim siedmym gólom v ročníku demoralizoval Leeds, ale zároveň potešil veľké množstvo fantasy playerov.

DREAM TEAM 7. KOLA

AIT NOURI 

Ešte pred pár dňami nikto Rayana Ait-Nouriho nepoznal, no teraz je z neho jeden z najžiadanejších mladých hráčov vo fantasy. Nuno Espirito Santo pri zranení Otta Castra hľadal optimálne obsadenie postu ľavého full backa a v minulom kole ho pravdepodobne našiel. Ait-Nouri zažil snový debut a je veľmi pravdepodobné, že šancu dostane aj na King Power Stadium proti Leicesteru. Francúz s alžírskymi koreňmi stojí iba 5 miliónov, čo pri jeho ofenzívnom razení predstavuje skvelú sumu.

GABRIEL

Arsenal je silnejší ako vlani! Výrazný podiel na tomto fakte má letná posila Gabriel.  Brazílčan sa veľmi rýchlo udomácnil v základnej zostave Artetu, ba čo viac, stal sa jej lídrom. V systéme s tromi stopérmi mu to sedí a vo fantasy už pozberal solídnych 30 bodov (druhý najproduktívnejší hráč Arsenalu a deviaty medzi obrancami v Premier League). Kanonieri do polovice decembra hrajú iba jeden duel s tímami z Big 6 (s Tottenhamom), takže je tu veľká šanca, že na Gabrielovo konto pribudnú body aj za nejaké to čisté konto.

BARNES 

Leicester sa už niekoľko rokov opiera predovšetkým o individualitu menom Vardy, ale samozrejme nie je to len o ňom. Rodgers má k dispozícii aj ďalších skvelých borcov. Pod hrotom fantasticky pracuje Barnes, ktorý už stihol pozbierať 33 bodov. Pri cene 6,9 milióna libier predstavuje ideálne riešenie na obsadenie postup stredopoliara, ktorý nie je drahý, ale body pozbierať vie.

DARLOW

Newcastle inkasoval v siedmich zápasoch iba 11 gólov. Straky môžu byť teda so svojou defenzívou spokojné a toto tvrdenie platí aj o Karlovi Darlowovi, ktorý vlani kryl chrbát Martinovi Dúbravkovi. Anglický brankár svojimi výkonmi naznačuje, že „Hecov“ návrat medzi tri žrde po zranení nemusí byť úplne hladký. Darlow je po Martinezovi z Villy druhým najproduktívnejším brankárom, o to prekvapujúcejšie je, že ho vlastnia iba necelé 2 percentá fantasy playerov.

REBRÍČEK LIGY

Siedme kolo poriadne premiešalo poradím našej internej ligy. Pred týždňom viedol Adam Bujný s náskokom deviatich bodov, ale momentálne je až na štvrtom mieste. Na čelo sa dostal Samuelito 7, ktorý má rovnaký počet bodov (473) ako Michal Pavljuk. Strata tretej Evka Labky je len malá a celkovo platí, že čelo našej ligy sa vtesnáva len do minimálneho bodového rozostupu. V každom prípade veľa šťastia do ďalších dní!