Prestupový cieľ Interu by zmenil Serie A

Aj poľovníci čakajú na posede na vhodný cieľ, zaostrujú, mieria, ale nie vždy sa dostanú k vytúženej trofeji. Svoju korisť si podľa talianskeho periodika Tuttosport vyhliadli aj predstavitelia milánskeho Interu.

Ak sa ich komplikovaný lov vydarí, Milan Škriniar bude mať pri sebe hviezdu, ktorá zmenila hru menom futbal a Cristiano Ronaldo spoznávajúci starú dámu zasa dostane ďalšie možnosti na to, aby ukázal, že rivalita ho posúva vpred. Už ste asi zistili, že tieto riadky budú o Lionelovi Messim.

O argentínsky klenot sa výrazne usiluje predovšetkým Marco Tronchetti, výkonný riaditeľ spoločnosti Pirelli, ktorá do Interu leje najvýraznejšie finančné toky. Podľa jeho slov by z príchodu Messiho najviac vyťažila Seria A zápasiaca s dlhodobým diváckym a marketingovým úpadkom.

S tým musíme len súhlasiť, veď konfrontácie CR7 a LM10 boli ozdobou posledného desaťročia a pre prostredie talianskeho futbalu by boli vzplanutím ohňa, ktorý pod Apeninami nevyhnutne potrebujú.

Po neúspešnom svetovom šampionáte možno potrebuje Messi nový impulz. Možno aj jeho by pohltil boj s Ronaldom o piedestál. Možno by si dokázal zvyknúť na futbalový tlkot milánskeho San Sira. Stále je tu však veľa aspektov hovoriacich v neprospech zrealizovania tohto transferu.

Tým prvým sú financie. Majiteľ Nerazzuri, spoločnosť Suning Group, je údajne pripravená urobiť ponuku. Dokonca aj finančná fair-play to umožňuje, ale podstatná bude výška prestupovej čiastky.

Barcelona sa ale svojho historicky najlepšieho hráča len tak ľahko nevzdá, ak vôbec. Leo má v Katalánsku zmluvu do roku 2021 obsahujúcu výkupnú klauzulu 700 miliónov eur. To je čiastka, ktorá by bola pre čínskych mecenášov prisilná káva.

Otáznik visí aj nad pocitmi samotného hráča, veď Messi sa neraz v posledných mesiacoch nechal počuť, že Camp Nou je jeho posledným európskym futbalovým domovom.

Ak by sa aj vyššie uvedené fakty škrtli, Inter by musel vyriešiť ešte minimálne jeden problém. Ten sa volá Mauro Icardi. Súčasný kapitán modročiernych nemá s Messim dobrý vzťah. Dôvodom je prebratie exmanželky Maxiho Gomeza Wandy Narovej.

Tú Icardi krajanovi ukradol doslova vo vlastnom dome. Maxi je Messiho výborný kamarát a preto by symbióza Icardi – Messi fungovala len veľmi ťažko (reprezentácia Albicelestes by o tom vedela svoje)

Ešte pár dní nás budú podobné „prestupové halušky“ živiť. K prestupu Messiho do Serie A pravdepodobne nedôjde, ale už len samotná predstava, že sa nad tým špekuluje, stojí za zmienku. Hoci, nikdy nehovorte nikdy.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.