Priamy súboj o výhru v skupine D, premiéra Nemecka (David Cup)

Finálový turnaj Davis Cupu pokračuje v stredu tretím hracím dňom.

Němci vstupují do dění ve skupině C až dnes a to soubojem proti Argentině, která zdolala bez větších potíží Čilany hladce 3:0 na zápasy. Teď ale nastupuje mnohem silnější kalibr. Německý mančaft je tvořen velmi kvalitními borci, kromě vysokého ranaře Jana Lennarda Struffa nezapomínejme na ostříleného veterána Philippa Kohlschreibera, a najednou dojdeme k vysoce kvalitní soupisce.

Argentinci dnes narazí na soupeře, se kterým se logicky utkají o první místo ve skupině. A je jasné, že se duo Pella – Schwartzman nadře rozhodně víc, než proti dvojici Garin – Jarry. Němci by svým herním stylem i bez přítomnosti hvězdného Zvereva měli jednoznačně být favoritem tohoto klání.

11:00 DS2 Argentína – Nemecko (komentuje T. Bahník)

V Skupine A má nôž na krku Japonsko, ktoré v úvodnom vystúpení prehralo s Francúzskom až po štvorhre tesne 1:2. Teraz je tu Srbsko. Aj s Novakom Djokovičom. No a dobre vieme, akí hrdí a namotivovaní Srbi sú. Jasutaka Učijama proti Tsongovi dieru do sveta neurobil, proti Srbom by mal aj preto dostať priestor Sugita.

Prekvapil však Jošihito Nišioka, ktorý zaskočil Monfilsa. Uvidíme ako si bude počínať proti Djokovičovi, ktorý si podľa mňa neuveriteľne naťahuje sezónu. Favoritom zápasu sú jednoznačne páni z Belehradu.

11:00 DS3 Srbsko – Japonsko (D. Kríž)

Priamy súboj o víťazstvo v skupine D prináša niekoľko zaujímavých príbehov na oboch stranách. Návrat do akcie od Nicka Kyrgiosa a rozbehnutý De Minaur na tej austrálskej, na tej belgickej zas lúčiaci sa Steve Darcis i tradičný srdciar David Goffin.

V oboch tímoch navyše aj výborní deblisti, Gille s Vliegenom, či Austrálčan Peers. Papierové predpoklady hovoria práve o rozhodnutí vo štvorhre, bude to tak?

18:00 DS2 Belgicko – Austrália (D. Pavlík)

Španieli chcú postúpiť z prvého miesta. Dobrú východiskovú pozíciu si vybudovali víťazstvom nad Ruskom, s nevýraznými Chorvátmi by si mali poradiť. Jedine víťazstvo 3:0 pre obhajcov by mohlo zamiešať skupinou, no na to nemajú adekvátnu dvojku do dvojhry.

18:00 DS3 Chorvátsko – Španielsko (M. Mažec)

Máte otázky na našich komentátorov? Nech sa páči, opýtajte sa…

Záver tenisovej sezóny bude stáť za to a DIGI SPORT pri tom nebude chýbať.