Šláger uvidíme v Lipsku, zaujímavý duel nás čaká aj vo Frankfurte

V nedeľu sú na programe dva ligové zápasy nemeckej Bundesligy. Šláger uvidíme v Lipsku, kam pricestuje Borussia Mönchengladbach. Aj druhý zápas bude mať poriadny náboj. Štvrtý Frankfurt príde preveriť nepredvídateľný Wolfsburg.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

RB LIPSKO – BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH (15:25, DS2, S. Suvák)

Najzaujímavejší súboj trinásteho kola nemeckej Bundesligy bude hostiť Red Bull Aréna v Lipsku, kam pricestuje druhý najlepší celok ligy Borussia Mönchengladbach. Za normálnych okolností by sme mali považovať za jasného favorita hosťujúce mužstvo. Die Roten Bullen sú však v domácom prostredí veľmi silní.

V minulom kole navyše nestačili na Wolfsburg a cez týždeň prehrali aj duel Európskej ligy s ďalším red bull tímom zo Salzburgu. Čiernu sériu tak budú chcieť zlomiť práve v dnešnom zápase. Zaujímavosťou je, že odkedy Lipsko postúpilo do Bundesligy, Borussia na neho ešte nenašla recept a nedokázala ho zdolať. Dnes by sa jej to mohlo podariť.

Predpokladané zostavy:
Lipsko: Gulacsi – Klostermann, Konaté, Orban, Saracchi – Laimer, Ilsanker – Matheus Cunha, Bruma – Augustin, Ti. Werner
Mönchengladbach Sommer – Lang, Jantschke, Elvedi, Wendt – Strobl – Neuhaus, Stindl – T. Hazard, Plea – Raffael

EINTRACHT FRANKFURT – VFL WOLFSBURG (17:55, DS2, S. Suvák)

Odchod Nika Kovača do Bayernu Eintrachtu Frankfurt vôbec neuškodil. Fantastické výkony podáva najznámejší športový klub z Frankfurtu nad Mohanom aj v aktuálnej sezóne, v ktorej mu zatiaľ patrí pekné štvrté miesto. V prípade dnešnej výhry, môže opäť preskočiť Bayern, takže má o motiváciu postarané.

Proti však bude Wolfsburg, ktorý v tejto sezóne podáva výkony ako na hojdačke. Dokazujú to aj posledné dva zápasy vlkov. Wolfsburg najskôr prehral z predposledným Hannoverom, o týždeň neskôr porazil ambiciózne Lipsko. Či prekvapí aj dobre hrajúci Frankfurt zistíme už dnes podvečer.

Predpokladané zostavy:
Frankfurt: Trapp – Hasebe, Russ, N’Dicka – Da Costa, De Guzman, Fernandes, Kostic – Rebic – Jovič, Haller
Wolfsburg: Casteels – William, Knoche, Brooks, Roussillon – Rexhbecaj, Arnodl, Gerhard – Mehmedi – Ginczek, Weghorst