Real titul nezíska, ale kráča správnym smerom

Odchod Cristiana Ronalda, márne hľadanie motivácie veľkých opôr, slabá aktivita na prestupovom trhu, trápenie mladej generácie, nespokojnosť fanúšikov a katastrofálny prejav trénera Julena Lopeteguiho. Toto je rýchly výpočet situácie, v ktorej sa Real Madrid nachádzal pred Vianocami.

Aktuálne je však takmer všetko inak. Los Blancos v 23. kole zvíťazili prvý raz v histórii na Wanda Metropolitano, preskočili v tabuľke Atlético a natiahli svoju víťaznú šnúru. Derbi Madrileňo bolo potvrdením akejsi rýchlej transformácie zrealizovanej Santiagom Solarim.

Tento 42-ročný Argentínčan neprišiel na Bernabéu v ideálnom rozpoložení. Po katastrofe Lopeteguiho našiel šatňu s hráčmi v dezolátnom stave, ale spôsob, akým sa s tým popasoval, je veľmi solídny. Stopercentnej dôvere fanúšikov sa neteší ani po výhre v madridskom derby, ale počet veriacich v jeho schopnosti v kalendárnom roku 2019 rapídne narástol.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Už pri preberaní trénerského žezla rodák z Rosaria vedel, že ho čaká poriadna šichta s nepopulárnymi krokmi, ktoré môžu narušiť zaužívanú schému Merengues. Začnime tým, čo nepopulárnym krokom nie je, a síce, vytiahnutím mladých chlapcov do prvého tímu. Sergio Reguilón s Marcosom Llorentem sa ukazujú vo fantastickom svetle a dôležité je, že Solari sa ich nebojí využívať. Aj napriek tomu, že na ich postoch hrajú brazílske dlhoročné opory Marcelo a Casemiro.

Po trénerskej zmene sa o 180 stupňov otočili výkony najlepšieho strelca Karima Benzemu. Francúz bol na jeseň pod veľkou paľbou kritiky, ale jeho odpoveď stojí za to. Je aktívny, presvedčivý v zakončení, výborne sa zapája do medzihry a stáva sa mentálnym lídrom aj mimo trávnika.


Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Chcete vidieť El Clásico na veľkom kinoplátne? Teraz môžete! Viac na futbalvkine.sk.


Pochvalu si zaslúži aj milovaný/nenávidený Sergio Ramos. Ak by ho Real nemal, mal by možno o 10 bodov menej. Po odchode Ronalda sa z neho stal spoľahlivý exekútor pokutových kopov. Možno nebudú mnohí súhlasiť, ale kapitán Realu je momentálne s prehľadom najlepším obrancom LaLigy.

Zlepšenie situácie nastalo aj po spomínaných nepopulárnych krokoch. Veľmi komplikovane vyznieva situácia okolo Isca, jedného z najtechnickejších hráčov na svete. Solari si so Španielom vôbec nesadol a nie je výnimkou, že Isco chýba v nomináciách na zápasy. Všetko nasvedčuje tomu, že v lete bývalý kreatívec Malagy zmení dres. V kádri by ho privítal prakticky každý veľkoklub na svete, dokonca i Barcelona.

Hodný vlastného odseku v tomto článku je aj Marcelo. Jeden z najlepších obrancov v histórii futbalu je momentálne “opačný” a pod Solarim vypadol zo základnej zostavy. Na jeho poste sa skvelo chytil Reguilón. Brazílčan bráni veľmi zle a nefuguje už ani to, čo ako tak ladilo v úvode – Marcelova sila v ofenzíve. Dôvod herného výpadku je otázny. Možno sa len túži kučeravý virtuóz v lete vydať po turínskych stopách kamaráta prezývaného CR7.

Na scéne máme nový Real Madrid. Iný ako pod Zidanom, zatiaľ horší, ale ak Florentino Peréz konečne zapracuje v letnom prestupovom období, tak je možné, že v Madride budú schopní držať krok s Barcelonou. V tomto ročníku to na titul v LaLige ani v Lige majstrov s najväčšou pravdepodobnosťou nebude, ale pozitívne lastovičky signalizujúce progres už krúžia po oblohe.