Šanca pre Griezmanna konečne zažiariť

“Neodišiel som z Atlética, aby som vyhral Ligu majstrov alebo získaval viac trofejí. Prišiel som sem, aby som sa naučil nový herný štýl, novú filozofiu, zlepšil sa a naučil sa nové veci aj v osobnom živote. Tento klub chápe futbal iným spôsobom. Nemal som však pochybnosti o tom, že s Atléticom som mohol vyhrať titul či Ligu majstrov. Je to dobré mužstvo s dobrým trénerom.”

Tieto slová Antoine Griezmann prezradil v rozhovore pre portál uefa.com. Práve francúzsky majster sveta bude ústrednou postavou nedeľňajšieho ťaháku 15 .kola LaLigy, v ktorom sa na Wanda Metropolitano predstaví FC Barcelona.

Pri spomienke na to, čo v nedávnom období fanúšikovia Los Colchoneros vyprodukovali z ich pohľadu zradcovi Courtoisovi, môže Griezmann očakávať niečo podobné, ba možno ešte horšie a navonok nenávistnejšie. Francúzska 120-milionová posila sa v stredu strelecky presadila v Lige majstrov v bitke s Borussiou Dortmund, ale aj tak s jeho výkonmi nevládne všeobecná spokojnosť. Jednoducho, od Griezmanna sa očakávalo viac.

Ak chce poslať osudové porovnávanie s Coutinhom aspoň na čas dostratena, potrebuje konečne zažiariť. V súboji s bývalým zamestnávateľom na to bude výborná príležitosť. Griezmanna v ostatnom období Valverde posiela na post ľavého krídelníka, čo automaticky znásobuje náročnosť aklimatizácie. Z Barcelony nevyžaruje taká vnútorná sila ako v minulosti, s prebudeným Antoinom by to však bolo oveľa lepšie.

Aj napriek vlastným problémom súvisiacim s ladením herného prejavu je Barcelona pred duelom v pozícii mierneho favorita. Tento fakt podporuje aj balík štatistík:

– Atlético vyhralo vo všetkých súťažiach iba tri z ostatných desiatich zápasov
– Barcelona ťahá šnúru 4 víťazných duelov vo všetkých súťažiach
– Atlético Barcelonu zdolalo naposledy na jar 2016 vo štvrťfinále Ligy majstrov (2:0, oba góly Griezmann), v lige Madridčania nezvíťazili od februára 2010
– Barcelona neprehrala s Atléticom vo všetkých súťažiach už 8 zápasov
– Atlético v LaLige neprehralo 10 zápasov, počas tejto šnúry však až 7-krát remizovali
– Barcelona prehrala v tomto ročníku už 3-krát, vždy vonku (Bilbao, Granada, Levante)
– Atlético má tradične najlepšiu obranu (9 inkasovaných gólov, rovnako Bilbao), Barcelona inkasovala už 16-krát (z top5 najviac)
– Barcelona je doma stopercentná, vonku má však iba 3 výhry zo siedmich stretnutí
– Atlético doma neprehralo od madridského derby, teda už 18 duelov
– Barcelona má s 35 strelenými gólmi suverénne najlepší útok ( 25 doma, 10 vonku)

Predpokladané zostavy

Atlético: Oblak – Trippier, Felipe, Gimenez, Renan Lodi – Saúl, Koké, Thomas, Lemar – Morata, Joao Felix
Barcelona: Ter Stegen – Roberto, Piqué, Lenglet, Firpo – De Jong, Arthur, Rakitič – Griezman, Messi – Suarez

Ukáž, že sa vyznáš

V našej Fanzóne sme si pre vás k tomuto zápasu pripravili aj kvíz, v ktorom si v 10 otázkach môžete porovnať svoje vedomosti s ostatnými priaznivcami oboch klubov. Pozor, hráme všetci naraz, kvíz odštartujeme po skončení prvého polčasu. Pre účasť v kvíze stačí zvoliť si nick, prihlásiť sa do čakacej miestnosti a už len čakať na zahájenie kvízu.