Santi Cazorla- návrat uboleného syna

Santi Cazorla (33) sa vrátil domov minimálne na predsezónnu prípravu. Stredopoliar pôvodom z Aztúrie prišiel späť do Villarrealu CF po šesťročnom pôsobení v Arsenale FC, kde mu skončila zmluva.

Španielsky technik a majster štandardiek sa v posledných rokoch enormne trápil so zranenou achilovkou. Tá ho z hry vyradila prakticky na dva roky a nedovolila mu odohrať až 103 zápasov kanonierov v rade. Nikto sa tak nečuduje, že Unai Emery sa bude spoliehať skôr na iných, mladších hráčov.

Dohoda so žltou ponorkou a trénerom Javim Callejom je jasná. Santi sa zapojí do prípravy a ak obe strany budú cítiť pohodu, v sezóne 2018/2019 uvidíme návrat strateného syna aj do súťažného kolotoča.

Cazorla debutoval na El Madrigal (štadión aktuálne premenovaný na Estadio de la Cerámica) ešte v roku 2003. Za Villarreal odohral celkovo 241 zápasov s bilanciou 34 gólov a 35 asistencií.  Okrem andalúzskeho klubu hájil tiež farby Huelvy, Malagy a samozrejme Arsenalu. Reprezentačný dres si obliekol v 78-ich dueloch.  Vrchol v reprezentácii dosiahol na dvoch víťazných ME,  v rokoch 2008 a 2012.  Pred štyrmi rokmi si Santi Cazorla zahral na MS v Brazílií.

Jeho návrat do La Ligy je zatiaľ jedným z highlightov leta a ak mu to zdravotný stav umožní, môže byť pre súťaž veľkým prínosom. Patrí totiž do skupiny futbalistov, na ktorých sa chodia diváci pozerať.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.