Schmiedlová ovládla turnaj WTA v Bogote (+rozhovor)

Dvadsaťtriročná Košičanka Schmiedlová prelomila v úvodnom zápase na turnaji WTA v Bogote rok a pol trvajúcu sériu bez výhry v hlavnej singlovej súťaži nad úrovňou ITF od októbra 2016 a nakoniec dokráčala až k celkovému triumfu.

Výhra v úvodnom kole sa však nerodila ľahko, zápas s Američankou Irinou Falconiovou trval až 142 minút.

1. kolo
Anna-Karolína Schmiedlová – Irina Falconiová (USA) 7:5, 0:6, 6:1

Výrazne kratšie trval osemfinálový zápas proti Mexičanke Zarazúovej, s ktorou si Slovenka poradila za 82 minút v dvoch setoch.

2. kolo (osemfinále)
Anna-Karolína Schmiedlová – Renata Zarazúová (Mex.) 6:1, 6:4

Ešte menej času strávila Schmiedlová na dvorci v štvrťfinálovom zápase s domácou Arangovou, ktorá po 38 minútach v druhom sete za stavu 6:1, 1:0 zo zápasu odstúpila.

Štvrťfinále
Anna-Karolína Schmiedlová – Emiliana Arangová (Kol.) 6:1, 1:0 (skreč)

V sobotu si tak Slovenka zahrala po prvý raz od septembra 2015 v najlepšej štvorke turnaja, kde na ňu čakala Rumunka Bogdanová. Schmiedlová však drámu nepripustila a jej súperka získala za 87 minút v dvoch setoch len päť hier.

Semifinále
Anna-Karolína Schmiedlová – Ana Bogdanová (Rum.) 6:3, 6:2

Vo finálovom dueli si zverenkyňa Milana Martinca poradila za 81 minút v dvoch setoch so Španielkou Arruabarrenovou-Vecinovou a k titulom z roku 2015 v Katoviciach a Bukurešti pridala svoj tretí turnajový triumf na okruhu WTA.

Z jasného druhého setu, v ktorom Schmiedlová viedla už 5:1, bola síce ešte dráma, keď Španielka znížila na 5:4, Slovenka však nakoniec vďaka brejku v rozhodujúcom geme dotiahla duel do víťazného konca.

Finále
Anna-Karolína Schmiedlová – Lara Arruabarrenová-Vecinová (Šp.) 6:2, 6:4

Bývalá 26. hráčka svetového rebríčka WTA vo dvojhre si za víťazstvo odniesla 280 bodov a prémiu 43 000 dolárov brutto a z aktuálneho 132. miesta sa posunula na 84. priečku.