Zápas týždňa na San Sire, Neapol sa predstaví v Turíne

V Taliansku sa schyľuje k veľkému futbalovému sviatku. Krátko pred deviatou si to v najväčšom derby v Taliansku rozdá Inter s Juventusom Turín. Dodatočný náboj derby dodáva aj fakt, že pôjde o priamy súboj o čelo tabuľky.

Skôr ako sa presunieme do mesta módy, uvidíme súboj v Bologni. Na Stadio Renato Dall’Ara pricestuje nabudené Lazio, ktoré naposledy nadelilo Janovu štvorku a chce na toto vysoké víťazstvo naviazať aj dnes. Bologna naopak v minulom kole nečakane padla v Udinese a dnes si bude chcieť udobriť domácich fanúšikov víťazstvom a poskočiť v tabuľke smerom nahor.

Zaujímavý zápas sa odohrá aj v Turíne. Granátový tím z regiónu Piemont príde navštíviť vicemajster z Neapola. Ten v tejto sezóne zaváhal už v dvoch prípadoch a na vedúci Inter stráca 6 bodov. Dnes bude chcieť využiť zaváhanie jedného, prípadne oboch najväčších rivalov v boji o scudetto a priniesť si zo severu krajiny tri body.

Bologna – SS Lazio (komentuje R. Kmeťo)
FC Turín – SSC Neapol (F. Mentel)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Ťahákom tohto víkendu bude jednoznačne Derby d’Italia medzi Interom a Juventusom na San Sire. Po dlhých rokoch do neho idú v lepšej pozícii modročierni. Nerazzurri ešte v tejto sezóne Serie A nestratili ani jediný bod a plánujú v tom pokračovať. Teraz im ale prichádza do cesty minimálne vyrovnaný súper.

Pre bývalého trénera Starej dámy Antonia Conteho to bude veľký návrat domov a zároveň test ohňom. V Juventuse pôsobil ako hráč, aj ako tréner a v oboch prípadoch bol úspešný. Teraz po prvýkrát prichádza ako veľký súper, navyše bude viesť nenávideného rivala číslo jeden. Na San Sire sa budú dať s určitosťou opäť krájať emócie.

Zápas víkendu sa začína už o 20:15 na DIGI SPORT 1, V našom štúdiu privíta Róbert Kmeťo Pavla Farkaša.

Inter Miláno – Juventus Turín (V. Kaiser)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Extra GO
14:55 DS6 Atalanta – Lecce
14:55 DS7 AS Rím – Cagliari