Serie A odštartuje na dvoch štadiónoch

Konečne sa dočkali aj priaznivci talianskej Serie A, ktorí čakali zo všetkých najdlhšie. Na úvod nás čakajú dve dohrávky 25. kola. Po dlhej dobe sa pozrieme do Turína a do Verony.

19:25 DS1 Turín – Parma (komentuje R. Kmeťo, štúdio F. Mentel, hosť Denis Baumgartner)

Je len málo mužstiev, ktorým prestávka od futbalu neprekážala. Turín určite patrí medzi nich. Pred prerušením súťaže prehrali granátoví šesť ligových zápasov v rade a k tomu vypadli aj z talianskeho pohára. Pauza od futbalu im mohla jedine prospieť a preto dnešný súboj nemá napriek tabuľkovému postaveniu výraznejšieho favorita.

Turín v minulých sezónach bojoval o poháre, v tejto bude bojovať o záchranu. To stálo trénerskú stoličku obľúbeného a skúseného Waltera Mazzariho, ktorého nahradil Moreno Longo. Ten zatiaľ v troch zápasoch nepriniesol do ambiciózneho mužstva zo severu krajiny žiadnu zmenu. Uvidíme ako sa mu bude dariť po reštarte. Jednoduché to ale určite nebude, pretože Granata je pod obrovským tlakom. Má len dva body k dobru pred zostupom ohrozeným Lecce.

V úplne inej pozícii sú hostia, ktorí aj v druhej sezóne po návrate medzi elitu dokazujú, že si zaslúžia miesto medzi talianskou futbalovou smotánkou. Parma figuruje na 9. mieste a na dosah má stále aj európske poháre. Na šiesty Neapol stráca len štyri body a to má dnešný zápas k dobru.

Predpokladané zostavy:
Turín: Sirigu – Bremer, Nkoulou, Izzo – Aina, Lukić, Rincón, Meité, Silvestri – Belotti, Zaza
Parma: Sepe – Darmian, Iacoponi,Alves, Gagliolo – Kucka, Hernani, Kurtić – Kulusevski, Cornelius, Gervinho

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

21:40 DS1 Verona – Cagliari (R. Kmeťo)

Vo večerných hodinách sa ligový futbal vráti aj do Verony. Hellas po reštarte súťaže zmeria sily s Cagliari. Ostrovný tím bol najväčším prekvapením jesennej časti, začiatkom decembra sa však niečo zlomilo a mužstvo nedokázalo vyhrať ani jeden súťažný zápas z dvanástich. Osem z nich dokonca prehralo a nebyť fantastického začiatku, tak by Cagliari bojovalo o záchranu. Sardínčanom padlo prerušenie súťaže podobne ako futbalistom z Turína určite vhod.

To pravdepodobne aj Hellasu. Nováčik z Verony postupne začal strácať dych i výborné postavenie v tabuľke. Stále mu patrí vynikajúce ôsme miesto a rovnako ako Parma môže zabojovať o Európsku ligu. To by bol v prvej sezóne po návrate fantastický počin. Debut na lavičke ostrovanov si dnes konečne odbije Walter Zenga, ktorý tesne pred prerušením súťaže vystriedal Rolanda Marana. Na prvý zápas čakal takmer štyri mesiace.

Predpokladané zostavy:
Verona: Silvestri – Rrahmani, Kumbulla, Günter – Faraoni, Amrabat, Veloso, Lazović – Pessina, Zaccagni – Borini
Cagliari: Cragno – Cacciatore, Pisacane, Ceppitelli, Pellegrini – Nández, Cigarini, Rog – Birsa, Pereiro – Simeone

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

 

Zobraziť viac