Lazio môže ísť do čela, Neapol chce využiť “formu” Turína

Najväčšie derby v Taliansku je kvôli vírusovým opatreniam odložené na 13. mája a tak sa môže do čela Serie A aspoň dočasne dostať rímske Lazio. Gattusova práca konečne začína v Neapole prinášať ovocie. Dnes to budú chcieť Partenopei potvrdiť proti Turínu.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

14:55 SS Lazio – Bologna FC (DS2, komentuje R. Kmeťo)

Práve na Stadio Olimpico odštartujeme dnešný futbalový program v Taliansku. Lazio pokračuje vo fantastický výkonoch a pod vedením Inzaghiho nenápadne útočí na zisk Scudetta. Dnes sa môže opäť priblížiť k vytúženému titulu, ktorý naposledy získalo v roku 2000.

Vtedy boli v zostave druhého najúspešnejšieho klubu z hlavného mesta také mená ako Pavel Nedvěd, Juan Sebastián Verón, Alessandro Nesta, Diego Simeone a práve aktuálny tréner Biancocelesti Simone Inzaghi.

Dnes sú lídrami úspešného tímu najmä najlepší strelec Serie A Ciro Immobile, jeho útočný partner Felipe Caicedo, záložníci Milinkovič Savič, Lucas Leiva a Luis Alberto, defenzívu zase diriguje skúsený Francesco Acerbi.

Spolu s ďalšími spoluhráčmi, medzi ktorých patrí aj slovenský stopér Denis Vavro, sa pokúsia historický výsledok svojich legendárnych predchodcov zopakovať. Najdôležitejším bude už prvý krok, ktorý ich čaká dnes proti tímu Sinišu Mihajloviča, ďalšej bývalej legende Lazia.

Predpokladané zostavy:
Lazio: Strakosha – Luiz Felipe, Vavro, Radu – Lazzari, Milinković-Savić, Lucas Leiva, Luis Alberto, Jony – Correa, Immobile
Bologna: Skorupski – Tomiyasu, Bani, Danilo, Denswil – Schouten, Poli – Orsolini, Soriano, Barrow – Palacio

20:40 SSC Neapol – Turín FC (DS3, R. Kmeťo)

Neapolčania sa pravdepodobne dostali z najhoršieho a pomaly ale isto sa začínajú v tabuľke približovať k vytúženým pozíciám. Neapol vyhral štyri zápasy z posledných piatich, vďaka čomu poskočil na priebežné šieste miesto tabuľky.

Na piaty Rím však stále stráca priepastných šesť bodov, na štvrtú Atalantu deväť. O zníženie manka sa pokúsi v domácom prostredí, v ktorom privíta tím s pravdepodobne najhoršou formou na Apeninskom polostrove.

Turínčanom nepomohla ani výmena trénera. Waltera Mazzarriho nahradil po výprasku od Lecce odchovanec klubu a bývalý tréner turínskeho béčka Moreno Longo. Talian viedol Turín do dvoch zápasov, na bodový zisk však stále čaká.

Predpokladané zostavy:
Neapol: Meret – Di Lorenzo, Manolas, Maksimović, Hysaj – Allan, Demme, Zielinski – Politano, Milik, Elmas
Turín: Sirigu – Izzo, Nkoulou, Lyanco – De Silvestri, Baselli, Rincón, Lukić, Ansaldi – Zaza, Belotti