Rossoneri proti vlkom, Inter ide napraviť chyby do Parmy

Serie A dobieha zameškané a preto dnes pokračuje šiestimi zápasmi. Tri z nich vám ponúkame v priamom prenose, ďalšie tri si môžete pozrieť na extra kanáloch DIGI GO.

Rímske AS stále verí tomu, že dokáže vybojovať poslednú miestenku do Ligy majstrov a predbehne nebezpečnú Atalantu,  na ktorú momentálne stráca šesť bodov. V prvom rade musí zdolať v náročnom zápase na San Sire milánske AC, ktoré by sa rado predstavilo aspoň v Európskej lige. O tú dnes na diaľku zabojuje s Neapolom, Parmou a Hellasom Verona. Strata bodov bude v kľúčovom období pre obe mužstvá veľmi citeľná. Milánu prestávka zrejme pomohla, ani v jednom zápase z dvoch nenašlo premožiteľa. Zo semifinále Coppa Italia síce vypadlo po súboji s Juventusom, v odvetnom stretnutí ale neinkasovalo ani gól. O postupe starej dámy rozhodol prvý zápas, ktorý sa hral ešte vo februári. V prvom ligovom zápase potvrdilo AC úlohu favorita a deklasovalo zostupom ohrozené Lecce 4:1. Do dnešného zápasu pôjdu Rossoneri pozitívne naladení. To ale aj hostia, ktorí na úvod zvládli domáci zápas so Sampdoriou 2:1. Hrdinom stretnutia bol Edin Džeko, ktorý zaznamenal oba góly. Paulo Fonseca sa na neho bude spoliehať aj dnes.

17:25 DS2 AC Miláno – AS Rím (komentuje V. Kaiser)

Predpokladané zostavy:
Miláno: Donnarumma – Conti, Gabbia, Romagnoli, Hernandez – Kessie, Bennacer – Castillejo, Calhanoglu, Bonaventura – Rebič
AS Rím: Mirante – Zappacosta, Smalling, Mancini, Kolarov – Veretout, Cristante – Under, Pellegrini, Mkhitaryan – Džeko

Matematickú šancu na kvalifikáciu do Ligy majstrov má stále aj Neapol. Pri forme Atalanty, ktorú prestávka od futbalu evidentne vôbec nerozhodila, je to však vysoko nepravdepodobné a Partenopei budú radi, ak si zahrajú v európskej súťaži číslo dva. Na chrbát totiž Neapolu dýcha až štvorica tímov na čele s AC. Zaváhanie si tak zverenci Gennara Gattusa nemôžu v žiadnom prípade dovoliť. Ak by zaváhali so SPALom, bola by to hotová katastrofa. Tím z Ferrary je totiž predposledný a v Serie A ho zachráni iba zázrak. Už teraz stráca na záchranu deväť bodov. Dvakrát si nepomohol ani v prvom zápase po prestávke, v ktorom podľahol Sardínčanom z Cagliari. Neapol naopak pokračuje v kvalitných výkonoch aj po obnovení ročníka. Na tri ligové výhry pred pauzou nadviazal víťazstvom v Coppa Italia a v prvom ligovom zápase zdolal aj rivala v boji o poháre z Verony. Neapol doteraz SPALu nepodľahol ani v jednom stretnutí.

19:25 DS2 SSC Neapol – SPAL 2013 (V. Kaiser)

Neapol: Meret – Lorenzo, Manolas, Maksimovic, Rui; Ruiz, LOBOTKA, Zielinski – Politano, Mertens, Insigne
SPAL: Letica – Cionek, Vicari, Bonifazi, Reca – Missiroli, Valdifiori, Dabo – Strefezza, Petagna, Valoti

Zaujímavý duel uvidíme aj na štadióne Ennio Tardini v Parme, kam sa futbal vracia takmer po štyroch mesiacoch. Parma stihla odohrať už dva ligové zápasy, oba však na štadiónoch súpera. Návrat na futbalové trávniky oslávila remízou s Turínom, víťazstvo si pripísala o tri dni neskôr v Janove. Dnes sa jej do cesty postaví oveľa náročnejší a hlavne ambicióznejší súper, ktorý potrebuje napraviť chyby z minulých zápasov. Inter mal byť hlavný vyzývateľ Juventusu v boji o scudetto v tejto sezóne. Na prelome februára a marca ale nezvládol dva kľúčové zápasy a z boja o titul sa prakticky odpísal. V zaváhaniach pokračuje aj po prestávke. Z pohára vypadol v semifinále s neskorším víťazom, v lige si po tesnom víťazstve so Sampdoriou podelil body s priemerným Sassuolom za remízu 3:3. Na lídra momentálne stráca už jedenásť bodov.

21:40 DS1 Parma Calcio – Inter Miláno (V. Kaiser)

Parma: Sepe – Laurini, Dermaku, Alves, Gagliolo – Hernani, Barilla, Kucka – Kulusevski, Cornelius, Gervinho
Inter: Handanovič – Godin, Ranocchia, De Vrij – Candreva, Gagliardini, Barella, Young – Eriksen – Martinez, Lukaku