Kto zasadne na singapurský trón? Prognózy tenisových komentátorov DIGI Sport

Osem dní. Pri absencii Simony Halepovej osem z deviatich najlepších hráčok sezóny. V Singapure štartuje tradičný koncoročný vrchol ženskej tenisovej sezóny.

Po vyžrebovaní oboch základných skupín sa tenisoví komentátori DIGI Sport zahrali na prognostikov. Ktorá z tenisových hviezd podľa nich zdvihne budúcu nedeľu nad hlavu víťaznú trofej Billie Jean Kingovej?

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Marek Vaňous:

V Singapure síce budú najlepšie (zdravé) hráčky sveta, ale určite nie tie s najlepšou formou. A práve tá v posledných rokoch rozhoduje. Z osmičky účastníčok v druhej polke sezóny najviac zahviezdila Osaková. Hrá agresívne, sebavedomo a s ázijským publikom za chrbtom je pre mňa favoritka číslo jeden.

Dávid Pavlík:

Na tohtoročnú edíciu MS WTA sa veľmi teším. Stálice i debutantky, skúsené hráčky, no tiež mladé pušky. Práve o súboji skúsenosti a mladíckej dravosti by to v Singapure malo byť počas celých ôsmich dní trvania turnaja. Rozhodne nedávna forma, na základe ktorej predpovedám finále Osaková vs Wozniacka. Na tróne vidím aj po roku dánsku hráčku.

Matúš Mažec:

Škoda neúčasti Simony Halepovej, bola by pre mňa favoritkou číslo jeden. Výsledky na harde stavajú do tejto pozície Naomi Osakovú, aj pred začiatkom antukovej sezóny sa jej darilo, dvakrát v sezóne zdolala Serenu Williamsovú, druhýkrát dokonca vo finále US Open a navyše bude hrať prakticky doma. Lenže je mladá a možno to na ňu bude príliš veľký tlak, ktorý by nemusela ustáť. Z ostatných hráčok nemá ani jedna oslňujúcu formu, ale mám taký pocit, že čiernym koňom bude Petra Kvitová a Česko sa bude tešiť z jej triumfu.

Dominik Kríž:

V prvom rade obrovská gratulácia do Česka. Mať dve hráčky v Singapure je úžasná vizitka a my Slováci ticho závidíme. Petre Kvitovej to teraz v Ázii veľmi nešlo, no práve skoré vypadnutie v Pekingu vnímam ako pozitívum. Dostatok času na regeneráciu a na doIiečenie prípadných zranení… štatistiky s hračkami v skupine hovoria v jej prospech a v hypotetickom finále Kvitová – Osaková favorizujem Petru.

Tomáš Bahník:

Můj tip je Petra Kvitová. Je v tom trocha patriotismu, nicméně umí zahrát na velkém turnaji (tituly z Wimbledonu) a pokud ji podrží její velká zbraň, tedy levácký servis, mohlo by to přinést dobrý výsledek. Soupeřky ve své skupině umí porážet, a co bude v případném semifinále, to už je věc blízké budoucnosti.

Martin Petro:

Komu zostalo v nádrži najviac paliva? Na záver ročníka tento parameter často rozhoduje celé turnaje. Za dlhé dlhé roky uvidíme najmenej čitateľný, no o to zaujímavejší záverečný turnaj – žiadnu tenistku tentokrát nemôžeme označiť za väčšiu favoritku. Aktuálna forma podľa mňa nenapovie vôbec nič. Čakajú nás veľké prekvapenia a ja tipujem, že vo finále uvidíme zápas Svitolinovej a Bertensovej.