Tri voľné miesta, štyri kandidátky. Boj o Singapur vrcholí

Už budúcu nedeľu odštartuje v Singapure tradičný koncoročný WTA šampionát určený pre osmičku najlepších hráčok sezóny.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Istotu štartu na ňom má zatiaľ iba pätica Halepová, Kerberová, Osaková, Kvitová a Wozniacka. Aj to svedčí o vyrovnanosti prebiehajúcej sezóny.

Najbližšie k zisku šiestej miestenky je aktuálne Američanka Sloane Stephensová. Finalistka Roland Garros 2018 má v tomto roku na konte 3943 bodov. Vzhľadom na tesný boj o Singapur si americká kráska zahrá v závere roka na moskovskom Kremlin Cupe. Od organizátorov dostala voľnú kartu.

V Moskve si zahrajú aj Kiki Bertensová a Karolína Plíšková. V lepšej pozícii je Češka. Tá si výrazne pomohla výkonmi v Tchien-ťine, kde je krok od titulu (finále v nedeľu o 8:00 na DIGI Sport 1). Bertensovej to naopak v Linzi ideálne nevyšlo, lúčila sa už v druhom kole. Pred poslednou predsingapurskou zastávkou je tak na 9. priečke.

Otázniky sa vynárajú v súvislosti s Ukrajinkou Elinou Svitolinovou. Tá sa v posledných týždňoch nevie dostať do optimálnej formy. Platilo to aj pre jej vystúpenie v Tchien-ťine, kde stroskotala vo štvrťfinále. Ak jej moskovskí organizátori na poslednú chvíľu neudelia voľnú kartu, musí sa spoliehať na skoré vypadnutia súperiek.

Scenáre pre nedeľu:

* Stephensová sa kvalifikuje už v nedeľu, ak sa Svitolinová neobjaví v pavúku Kremlin Cupu

* v nedeľu sa môže kvalifikovať aj Plíšková. Stane sa tak v prípade jej triumfu v Tchien-ťine a neúčasti Svitolinovej v Moskve

Aktuálne čísla
6. Sloane Stephensová – 3943 bodov
7. Elina Svitolinová – 3850 bodov
8. Karolína Plíšková – 3840 bodov (pri zisku titulu v Číne 3940 bodov)
9. Kiki Bertensová – 3710 bodov

Všetko podstatné v boji o Singapur sledujte v priamych prenosoch na DIGI Sport!