Singapurský zápisník: druhý deň v znamení newyorských šampiónok

Vyvrcholenie ženskej tenisovej sezóny je v plnom prúde. Po úvodnom dni plnom prekvapení sa do hry dostáva aj červená skupina a v nej až trojica víťaziek US Open.

V prvom súboji dňa si to rozdajú tohtoročné a vlaňajšie prekvapenie Naomi Osaková a Sloane Stephensová. Jediný vzájomný súboj, pred 2,5 rokmi, vyhrala Američanka, ale dnes sú obidve úplne iné hráčky. Platí to predovšetkým o Osakovej. Japonka pred pár dňami oslávila 21 rokov a do Singapuru si priviezla nie len prvú grandslamovú trofej, ale aj najlepšiu formu z celej osmičky účastníčok. K neworskému titulu stihla pribaliť ešte jedno finále v Tokiu a semifinále v Pekingu. S dostatočným časom na oddych a podporou ázijského publika bude zrejme najväčšia favoritka celého Turnaja Majstrov. To Stephensová má v posledných týždňoch oddychu až príliš. Zo štyroch turnajov po US Open prešla prvým kolo len raz a letná pohoda je dávno zabudnutá. Ak chce mať proti Osakovej šancu, bude si na ňu musieť rýchlo spomenúť.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Predpoveď Mareka Vaňous: výhra Osakovej v 2 setoch

V druhom zápase dňa je hľadať favoritku oveľa ťažšie. Angelique Kerberová aj Kiki Bertensová majú za sebou výbornú sezónu. Nemka v Londýne rozšírila svoju zbierku o tretí Grand slam a jej súperka zas o tri životné tituly z Charlestonu, Cincinnati a Soulu. Oslavy však zrejme trvali až príliš dlho. Kerberová vyše štvrť roka nepreliezla ani do štvrťfinále a Bertensovej pri naháňaní singapurskej miestenky došli sily. Vo vzájomnom súboji ich pritom budú obidve jednoznačne potrebovať. Z troch doterajších duelov bol iba jeden dvojsetový a aj ten vybojovala Nemka až po dvoch tajbrejkoch. V pondelok očakávajte niečo podobné.

Predpoveď Mareka Vaňous: výhra Kerberovej v 3 setoch

Hviezdny tenisový pondelok vám od 13:30 prináša iba DIGI Sport.