Singapurský zápisník: Zostane víťazka US Open 2018 bez semifinále?

Turnaj majsteriek vrcholí bojmi v základných skupinách. Z bielej idú ďalej Jelina Svitolinová a Karolína Plíšková a ak v nej bola situácia zamotaná, tak v tej červenej je priam neprehľadná. Aj preto si môžete postupové možnosti pozrieť v prehľadnej tabuľke, ktorú zverejnil oficiálny web WTA.

V piatok, ako inak v najšich priamych prenosoch na DIGI Sport 5, odštartuje program štvorhrou a prvá dvojhra je na programe od 10:00. Naomi Osaková v nej nastúpi proti Kiki Bertensovej. Nie je to Osaková, kto je v lepšej pozícií, ako sa po triumfe na US Open očakávalo, ale Bertensová, ktorá sa dostala na turnaj len vďaka zraneniu Simony Halepovej.

Z minulosti príliš čerpať nemôžeme, jediný zápas odohrali pred viac ako dvoma rokmi v Acapulcu a vtedy vyhrala hladko Osaková. Bertensová však odvtedy zaznamenala výrazný progres, o Osakovej sa už vtedy hovorilo ako o veľkom talente. V Singapure to Japonke jednoducho nejde, tak ako by chcela, Bertensová nemá čo stratiť, naopak, môže byť prekvapujúcou účastníčkou semifinále. Holanďanke by teoreticky stačila prehra v troch setoch a víťazstvo Stephensovej v troch setoch, ale to by rozhodoval percentuálny podiel gemov medzi ňou, Kerberovou a Osakovou.

Predpoveď Matúša Mažeca: výhra Bertensovej v 3 setoch

Najlepšiu východiskovú pozíciu má Sloane Stephensová, no oba zápasy vyhrala v troch setoch, preto je tam tá jedná šialená možnosť s percentuálnym pomerom gemov. Ak Američanka vyhrá akokoľvek, ide ďalej. Vo svojich rukách to má ale tiež Angelique Kerberová, o to to bude zaujímavejšie.

Lenže 5 vzájomných zápasov dáva viac šancí Stephensovej. Vedie 4:1 a pri víťazstvách nestratila ani set. Jediná prehra sa zrodila ešte pred šiestimi rokmi a aj to vo veľkom trojsetovom boji. Je to však dôležitý zápas a Kerberová má na to, aby čiernu sériu prerušila a aj postúpila ďalej.

Predpoveď Matúša Mažec: výhra Kerberovej v 2 setoch

Oba zápasy uvidíte v priamych prenosoch na DIGI Sport 5.


Pre ilustráciu postupových šancí z červenej skupiny prikladáme tabuľku, ktorú zverejnila WTA.