Singapurský zápisník: Aj Petra Kvitová ešte môže postúpiť

Zatiaľ to na Turnaji majsteriek vyzerá inak, ako sme predpovedali a zrejme to tak bude aj do posledného dňa.

Veď po prvých ôsmich zápasoch sme zaznamenali až 6 trojsetových zápasov, čo je najviac od roku 2003, kedy zaviedli súčasný formát. Tretie kolo v bielej skupine definitívne vygeneruje dve semifinalistky a dve hráčky pošle domov.

Štvrtkový program otvoria už o desiatej v dvojhre českým derby Petra Kvitová s Karolínou Plíškovou. Petra Kvitová má stále šancu na postup, ale nemá to vo svojich rukách. Prvý a základný predpoklad je vyhrať v dvoch setoch, ale ani to by stačiť nemuselo. Bude potrebovať akékoľvek víťazstvo Svitolinovej.

Petra, napriek tomu, že jej to zatiaľ nejde podľa predstáv, je favoritkou aj vzhľadom na doterajšie vzájomné zápasy. Všetky tri vyhrala a len raz prišla o set, aj to ešte v roku 2014 vo Wuhane. V každom prípade sa obe poznajú takmer dokonale a tak to bude o tom, ako sa ráno zobudia a ktorá bude mať viac šťastia. Veľmi nevedecká teória, ale je to proste tak.

Predpoveď Matúša Mažeca: výhra Kvitovej v 3 setoch

Zaujímavé je, že napriek dvom výhram nemá vo vrecku postup ani Ukrajinka. Medzi štvoricou najlepších by sa nemusela objaviť za predpokladu, že sa v zápase Jelina Svitolinová – Caroline Wozniacká zrodí víťazstvo Dánky v dvoch setoch a akýmkoľvek výsledkom vyhrá Plíšková nad Kvitovou.

Ak však Jelina Svitolinová vyhrá akýmkoľvek pomerom, môže jej byť úplne jedno, ako sa skončí druhý zápas. V Singapure hrá Svitolinová až prekvapujúco v pohode, dve víťazstva v jej prípade čakal zrejme málokto a ak sa jej bude dariť eliminovať chyby a vydrží aj v dlhších výmenách s bojovníčkou z Dánska, ten jeden potrebný set uhrá.

Predpoveď Matúša Mažec: výhra Wozniackej v 3 setoch 

Oba zápasy uvidíte v priamych prenosoch na DIGI Sport 5.


Pre ilustráciu postupových šancí z bielej skupiny prikladáme tabuľku, ktorú zverejnila WTA.