Singapurský zápisník: Kto sa priblíži k postupu v červenej skupine?

Štvrtý hrací deň Turnaja majsteriek ponúkne druhé duely v červenej skupine. Kto sa v nich priblíži k semifinále a koho šance sa naopak výrazne znížia?

Po prehrách: obrana vs. útok / ľaváčka vs. praváčka
13:30 DS5 Angelika Kerberová – Naomi Osaková

Tohtoročný US Open bol Osakovej highlight, otázne je, či aj jej štandard bude na top hráčky stačiť. Napriek zlej forme Kerberová takou bez pochýb je. Aj keď bez vyslovene nebezpečného úderu. Nemke prináša úspech skvelá defenzíva. Preto sa bude snažiť výmeny čo najviac predlžovať a Osakovú bude nútiť k ťažkým úderom v pohybe.

Zaujímavé bude sledovať jej reakciu na prípadný uhol Japonky, keď bude stáť ďaleko za základnou čiarou. Osakovú čaká skutočne náročný duel. Nie som presvedčený, či bude ochotná trpieť v dlhých výmenách, skôr to vidím, že sa vystrieľa.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Po výhrach
15:30 DS5 Sloane Stephensová – Kiki Bertensová

V tomto zápase môže byť rozhodujúcim faktorom aj nejaká tá rada od trénera. Kamau Murray, tréner Stephensovej, môže byť pomyselným jazýčkom na váhach. S kolegami komentátormi vravievame, že jeho zverenkyňa ovláda z tenisu všetko. Mala by si preto poradiť aj s Bertensovou, ktorá hrá spomedzi všetkých účastníčok turnaja najpestrejšie.

Vyspinovaný forhend, nepríjemný rezaný bekhend, či kvalitný servis môžu platiť na tenistky hrajúce v miernom strereotype. Vie tým súperke rozladiť údery. Pridajme skvelý pohyb i prechod k sieti a nikto sa nebude čudovať, že je v Singapure. Stephensová je však tak talentovaná, že nech na ňu vytiahne Bertensová čokoľvek, Američanka to s unudeným výrazom v tvári aj tak “zamázne”.

Ale keďže nám tipy zatiaľ nevychádzajú, vypočítavo preto vravím: Naomi Osaková a Kiki Bertensová 🙂