Singapurský zápisník: Kto získa finálové miestenky?

V Singapure je v sobotu na programe už semifinálová fáza MS WTA. Kto sa pozrie do veľkého finále?

Od 10:00 zabojujú o prvú finálovú miestenku Kiki Bertensová Elina Svitolinová. S účasťou oboch sa v semifinále príliš nerátalo. Svitolinová pricestovala do Singapuru po sérii biednych výsledkov, Bertensová zas unavená po nahustenom programe. Singapur je ale často miestom prekvapení a výnimkou nie je ani rok 2018.

Vzájomná bilancia oboch dám je vyrovnaná 1:1. Vzhľadom na herný progres Bertensovej je ale smerodajnejší tohtoročný duel zo Cincinnati, kde Holanďanka zvíťazila v dvoch setoch. Ak ešte má v rezervoári nejaké zostatkové sily, môže do zbierky pridať ďalší skalp sympatickej Ukrajinky. Tá absolvovala v skupine tri víťazné trojsetové maratóny a štýl Bertensovej by jej po nich nemusel príliš voňať.

Tip: Postup Bertensovej

O 13:30 sa na centrálny dvorec dostanú Sloane StephensováKarolína Plíšková. Obe hráčky sa v Singapure prezentujú výbornou formou. Prvá menovaná ovládla svoju skupinu, na jej štíte zostali aj favorizované Osaková s Kerberovou. Ani s Američankou sa v záverečnej fáze príliš nerátalo, no v posledných mesiacoch akoby bola hráčkou veľkej scény a turnajov.

To Karolína Plíšková už príchuť singapurského semifinále pozná, vlani v ňom nestačila na Wozniacku. Dánke ale prehru v tomto roku vrátila, k postupu ju posunul premiérový triumf nad krajankou Kvitovou. Tohtoročný vzájomný duel ovládla v Madride jednoznačne Češka. V silových výmenách by Američanku mala prehrávať a pomáhať by si mala aj zlepšeným pohybom .

Tip: Postup Plíškovej

Oba zápasy uvidíte v priamych prenosoch na DIGI Sport 5.