Singapurský zápisník: Tretí deň o postup aj vypadnutie

Štyri zápasy = štyri prekvapenia. Taká je zatiaľ bilancia Turnaja majsteriek. V tretí deň už pôjde do tuhého, outsiderky si môžu v predstihu vybojovať postup a favoritky zas nečakane hrajú o prežitie.

Nôž na krku budú mať o 13:30 Caroline WozniackaPetra Kvitová. Ani ďalšia prehra nemusí zákonite znamenať koniec v skupine, ale pokiaľ chcú mať karty vo vlastných rukách, ďalšie zaváhanie si dovoliť nemôžu.

O niečo pokojnejšia bude zrejme Češka. Zo 14 vzájomných zápasov prehrala len 5 a proti Caroline ťahá štvorzápasovú víťaznú šnúru. Singapur však Dánke sedí. Posledné víťazstvo s Kvitovou zaznamenala práve tam (v roku 2014) a s vlaňajším ťažením za titulom bude mať viac než dosť príjemných spomienok. Na jej strane by mohla byť aj forma. Na rozdiel od Petry, ktorá má po US Open bilanciu 1:3, si na záverečný šampionát priviezla čerstvú trofej z Pekingu a s ňou potrebné sebavedomie. Po prvých zápasoch v skupinách je tento zápas netipovateľný.

Predpoveď Mareka Vaňousa: výhra Kvitovej v 3 setoch

Ako rýchlo sa dokáže situácia otočiť. Karolína PlíškováJelina Svitolinová sa ešte pred pár dňami triasli o singapurskú účasť a zrazu majú semifinále na dosah.

Od Svitolinovej to čakal málokto. Od mája sa vyslovene trápi a dve chudobné víťazstvá počas celej jesene žiadnu zmenu nenaznačovali. Favoritka určite nebude ani v tomto zápase. Proti Karolíne síce dvakrát po sebe vyhrala, ale s piatimi predchádzajúcimi prehrami je vzájomná bilancia stále proti nej. Plíškovej a jej delovému servisu, navyše, výrazne pomáha aj rýchly singapurský povrch. V prvom zápase jej to padalo a pokiaľ to v utorok zopakuje, Česko by mohlo mať prvú istú semifinalistku.

Predpoveď Mareka Vaňousa: výhra Plíškovej v 2 setoch

Aj tretí hrací deň vám naživo ponúka iba DIGI Sport.