Skvelá bodka za 29. kolom PL – liverpoolske a londýnske derby

Už 29. kolo Premier League uzavrú tri nedeľňajšie zápasy.

Krátko popoludní zavítame na Vicarage Road, kde domáci Watford vyzve Leicester. Domáci po trojzápasovej sérii bez prehry, počas ktorej dvakrát vyhrali a raz remizovali, dostali naposledy na Anfield päťgólový výprask a ich cieľom bude dobrým výsledkom naň čo najskôr zabudnúť. Proti však bude Leicester, ktorý po prvý raz pod vedením Brendana Rodgersa bude mať podobné úmysly. Veď líšky nevyhrali už šesť ligových zápasov a získali v nich len, hoci veľmi cenný, bod z Anfield.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Krátko po pätnástej je na programe londýnske derby klubov, ktoré sú na opačných koncoch tabuľky. Kým Fulham, ktorý sa počas týždňa rozlúčil s doterajším koučom Ranierim, bojuje o holú ligovú existenciu, Chelsea je stále v hre o pohárovú Európu.

Oba kluby prežívajú turbulentné obdobie, u domácich prinieslo zmenu na lavičke, u hostí okrem viacerých nečakaných prehier predovšetkým pre veľkú pozornosť kvôli kauze Sarri-Kepa. Modrí však na ňu reagovali skvele, keď doma porazili po dobrom výkone Tottenham. To zrejme dopomohlo atmosféru na Stamford Bridge aspoň trochu spríjemniť, výhra na Craven Cottage by prispela ďalšou troškou.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Vyvrcholením kola bude slávne Merseyside Derby, v ktorom sa stretnú dva liverpoolske tímy – modrý Everton a červený FC. Rivalita oboch klubov je priam legendárna, ich hráči si na ihrisku nezvyknú darovať vôbec nič. Domáci však v tejto sezóne po veľkých letných nákupoch rozhodne zaostávajú za očakávaniami a pohybujú sa len v strede tabuľky. Naopak hostia sú stále v hre o ligový titul a výhra v Goodison Parku ich opäť vráti na prvú priečku tabuľky.

To je ale len ďalšia motivácia pre domáci tím – rovnaké mesto, nemesto, cestu za možným titulom karamelky The Reds rozhodne uľahčovať nebudú. Obzvlášť pri spomienke na decembrovú prehru po góle z kategórie kurióznych…

Hosťom Filipa Mentela v štúdiu bude bývalý brankár Evertonu Ján Mucha.

Nedeľňajšie priame prenosy
Watford – Leicester
(M. Skáčik)
Fulham – Chelsea (M. Skáčik)
Everton – Liverpool (M. Lukáč)