Slovenky medzi katarskou elitou

Magdaléna Rybáriková by pred rokom zrejme ani nesnívala, že začiatok roka a prvý Premier 5 event sezóny ju zastihne na 19. mieste v rebríčku a bude 14. nasadená.

V katarskej Dauhe nechýba ani staronová svetová jednotka Dánka Caroline Wozniacka, či jej finálová súperka z prvého grandslamu Australian Open Rumunka Simona Halepová. 

Z prvej desiatky chýba iba Venus Williamsová a aj to hovorí o tom, aké prestížne podujatie nás čaká. Okrem Rybárikovej máme v hre aj Dominiku Cibulkovú, ktorá zasiahne do turnaja hneď v pondelok ráno o 10:00 stredoeurópskeho času a ako inak, aj v priamom prenose vášho obľúbeného športového kanála DIGI Sport. Zápasom proti Ruske Anastasii Pavľjučenkovovej Vás prevedie komentátor Marek Vaňous na štvorke.

Finalistky z Australian Ppen rozhodne patria medzi najväčšie favoritky turnaja. Zaujímavé bude sledovať aj Kristinu Mladenovičovú z Francúzska, ktorá v Petrohrade konečne pretrhla 15-zápasovú šnúru prehier.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

V hlavnom pavúku sa predstaví aj Ruska Maria Šarapovová vďaka voľnej karte a určite bude dúfať, že sa jej od návratu po dopingovej pauze podarí konečne väčší výsledok. Na úvod ju čaká nevyspytateľná Rumunka Monica Niculescová. Tento zápas uvidíte ako 4. v poradí a komentovať ho bude Dávid Pavlík.

Pole je mimoriadne bohaté, sú tu hráčky, ktoré môžu prekvapiť. V Austrálii ukázala výborný tenis Belgičanka Elisé Mertensová, z pozície 15. nasadenej nebude na ňu taký veľký tlak a tak by sa mohla dostať možno aj do finále. Podobne očakávame dobré výkony aj od Nemky Angelique Kerberovej, ktorá odohrala v semifinále AO epický zápas so Simonou Halepovou.

Z tých, ktoré sú nenasadené by mohla vyskočiť opäť aj Poľka Agnieszka Radwanská, nejaký ten magic shot od nej určite uvidíme.

Program je mimoriadne bohatý, máte si z čoho vyberať, veríme, že sa bude dariť aj naším tenistkám a dostanú sa čo najďalej. Sledujte s nami, ako to v Dauhe dopadne vo vysielaní DIGI Sport.